En Büyük Kehanetler, Dünyada Tarihin En Önemli Kahinleri ve Kehanetleri

İnsanlık tarihi dünyanın her tarafında yaşamış ve yaşıyor olan bir çok kahin ve bunların sayısız kehanetlerine tanıklık etti. İşin en ilginç yanı da bu kehanetlerin aralarından gerçekleşenler oldu. Peki acaba gerçekten bu insanlar geleceği bilebiliyorlarmıydı? Yoksa bunlar da bir çeşit peygambermiydi? Çeşitli bilim adamlarının tutan kehanetleri açıklamak için tüm söyledikleri kehanet sayısının çok olduğu için aralarından bazılarının tutma ihtimalinin yüksek olması veya bu kahin denilen insanların geleceği bilmek yerine çeşitli ipuçlarından yola çıkarak tahmin edebilmesiydi. Siz kahinlere ve kehanetlerine gerçekten inanıyormusunuz bilmem ama burada sizlere dünya tarihinin en büyük kahinleri ve bunların en büyük kehanetlerini paylaşıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar
Dünyadaki değişimler ve oluşumlar şuan bilmediğimiz ya da farkında olmadığımız bir olay için zemin hazırlıyor olabilir. Peki ya bu değişimleri, bizlerden önce gören ve insanlığı uyaran kahinler doğruyu söylüyorsa? İşte, Dünya tarihinde en önemli ilk 10 kahin ve kehanetleri…
10 – Alois Irlmaier
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 3

Irlmaier, üçüncü dünya savaşı hakkında kehanetlerde bulunan sıradan bir alman vatandaşıydı. Fakat onu diğer kahinlerden ayıran en önemli özelliği üçüncü dünya savaşının orta doğu’da patlak vereceğini düşünmesiydi.

21. yüzyıldan bu yana bir çok insan, üçüncü dünya savaşının Orda Doğu’da başlayan sorunlar ile ortaya çıkacağını düşünmektedir, tıpkı 1950’li yıllarda yaşamış ve bunu tahmin etmiş olan Alois Irlmaier gibi.
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 4
9 – Hildegard von Bingen
11. yüzyılda yaşamış olan Hildegard Von Bingen kehanetlerinden çok, besteciliği ve şairliği ile bilinmektedir. Kehanetlerinden birinde Amerika Birleşik Devletleri’nin yıkılacağını öne sürmüştür. Bu yıkımında doğal afetler tarafından olacağını, depremlerin, fırtınaların ve medcezirin yol açtığı dev dalgaların birbiri ardına sıralanarak bu ülkenin ortadan kalkacağını belirtmiştir.

ABD ile ilgili yaptığı müthiş kehanet haricinde, dünya barışı ile ilgili de tahminlerde bulunmuştur. Hildegard von Bingen’e göre Fransız tahtı tekrar kurulup, Fransa dünyaya hakim olduğu zaman, dünya barışı sağlanacaktı.
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 6
8 – Baba Vanga

1911 ve 1996 yıllarında yaşamış olan Baba Vanga şifalı otlar satan ve mistik güçlere sahip olduğuna inanılan görme engelli roman bir kadındır. Vanga, halk arasında mistik güçlere sahip olduğu duyulduktan sonra ciddi derecede ün kazandı.

Baba Vanga bir kehanetinde, yeryüzünde 4599 erkeğin ölümsüzlüğe ulaşacağını ve 100 yıl sonra, yüzlerce nüfuslu diğer gezenlerde yaşayan yabancılar ile biraraya geleceğimizi ve hep birlikte asimile olmuş bir biçimde yaşayacağımızı belirtmiştir.
4509 tane insanın Allah ile doğrudan iletişim haline geçmeye çalışacağını ve sonucunda başarılı olacağını düşünen Baba Vanga, 2010’lu yıllara gelirsek, 2023 yılında dünyanın yörüngesinde bir değişiklik olacağını öngördü. En ilginç kehaneti ise, üçüncü dünya savaşının 2010 yılında başlayacağı ile ilgili olandır. Vanga’nın takipçileri, açıkça belli olmasa da bu durumun gerçekleştiği görüşündeler.
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 9
7 – Fatima’nın üç sırrı

26 Haziran 2000 tarihinde Kardinal Ratzinger (şimdi ki papa Benedict XVI) tarafından dünyaca ünlü Fatıma’nın üç gizli sırrı teorik bir şekilde açığa çıkarıldı. Bu sırlardan birisi, papanın öldürüleceğini ve yağlamalanmış ve yok edilmiş bir şehrin olacağını bildirmektedir. Çoğu insan bu sırlardan habersizdi, ta ki bu sırların bazı kısımları sızdırılana kadar yada “kardeş Lucia” lakaplı rahibeyle konuşan bazı kişilerin daha sonra bu sırları halka söylemesine kadar. Bu bilgi sızdırılmalarına Vatikan’dan bir onaylama gelmemesine rağmen içeriği açısından bir çok kişinin korkmasına sebep olmuştur.

Fatıma’nın mesajından açıklanan bir bölüm ise şöyle: “Yirminci yüzyılın ikinci yarısında büyük, çok büyük bir savaş çıkacak. O zaman gökten ateş ve duman düşecek ve denizlerin suları , göğe doğru köpüklerini kusarak buharlaşacak, ayakta olan her şey baş aşağı gelecek.”
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 11
6 – Ursula Southeil

Ursula Southeil hiç kuşkusuz insanlık tarihinde bilinen en büyük kehanetçi olarak görülebilir. Samuel Pepys zamanında bazı kesimler tarafından peygamber gibi görülen Ursula, İngiltere’nin Nostradamus’u olarakta düşünülebilir.

Kehanetlerinden bazıları ise şöyledir.

“At olmadan ilerleyen bir at arabası gelecek ve tüm dünyaya keder ve üzüntü salıcak.”

“Hızlı bir göz kırpma gibi, erkeklerin düşünceleri her yerlerde uçuşacak. Ve büyük mucizeler su ile gelecek, ne ilginç, bu hala doğru.”

Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 13
5 – Mitar Tarabich

Mitar Tarabich Sırbistan’da 1829 – 1899 yıllarında yaşamış az bilinen bir kahindir fakat Sırbistan’ın 19.yy’daki politik olayları ile ilgili bir çok öngörüsü doğru çıkmıştır ve ikinci dünya savaşını tahmin etmiştir. Kehanetlerinden bazıları ise şöyledir:

Kendi topraklarımızdan gittiğimiz zaman kuzeye yöneleceğiz.Ve aptalca davranışımızı idrak ederek dönüşüm geçireceğiz.O zaman aramızdan,”adil olmayanı” atayacağız.

Tüm dünya,garip bir hastalıkla boğuşacak ve kimse ona tedavi bulamayacak.(AİDS) Herkes,ben biliyorum,çok akıllıyım,bilim adamıyım der ama kimse bir şey bilmez..İnsanlar düşünüp duracaklar ama doğru sonuca ulaşmaları olanaksızdır.Çare:Tanrı’nın yardımıyla,etrafımızda ve içimizdedir..”İnsanlar,temiz havadan,tanrısal tazelik ve güzellikten haz etmeyecekler ve sadece kariyerlerini büyütme peşinde koşacaklar.Kimse,bunları yapmaları için zorlamıyor;onlar gönüllüdür..”

“Adamlar,bir kutucuk icad edecekler.İçinde görüntülerle ilgili tertibatlar bulunacak(televizyon).Ama aletler,artık hayatta olmayan benimle irtibata geçemez..Halbuki görüntü cihazları,o hayata saç tellerinin birbirine yakınlığı kadar yakın olacaklar..
İnsan bu görüntü cihazları sayesinde dünyada olan biten her olayı izleyebilecek.”

Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 15
4 – Robert Nixon

Robert Nixon, 15. yy da İngiltere’nin Cheshire şehrinde yaşamış küçük bir çiftçi idi. Çok az konuştuğu ve konuştuğunda da sessizce mırıldandığı için bir çok kişi tarafından zihinsel engelli olarak düşünülürdü. Fakat buna rağmen, gelecekle ilgili bir çok kehaneti doğru çıkmıştır. Bir kaçını sıralamak gerekirse;

“Herkesin ağzında bacaları olacak (sigara).”

“Bir tınaz ve iki ağaç arası büyük bir savaş olacak (St. Albans savaşı).”

bunlara ek olarak Ay’a roketlerle yolculuğun mümkün olacağını, ses kayıt cihazlarının ve ampüllerin üretileceğini idda etmiştir. Sarayda, bir aşçının yanlışlıkla dolaba kitlemesi sonucu, kendisinin ölümünü tahmin ettiği biçimde yani açlıktan ölmüştür.

Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 17
3 – Papa kehanetleri

Papalar kehaneti, Aziz Malachy adına atfedilen ve 112 tane kısa latince kısa kehanetlerin bulunduğu bir listedir. Bu listeye göre, tüm katolik papalar (bir kaç anti-papa ile birlikte) tahmin edilmiş ve bu listede yer almıştır

Bu kehanetlerle ilgili en ilginç olan kısım, şuan ki papa Benedict XVI ile ilgili olan kısımdır. Listede, papa Benedict XVI’ten “zeytin şöhreti ” olarak bahsedilir. Papa, 1054 yılında ki büyük bölünme de ayrılan doğu ortodoks kiliselerinin tekrar kurulması için uğraş vermiştir. Zeytinde Yunanistan’ın simgesidir ve papada bu bölgelerde ki kiliselerin tekrar kurulmasını istemiştir.
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 19
2 – Beyaz at kehaneti

1843 yılında, Mormon dininin kurucusu olarak görülen Joseph Smith tarafından ortaya atılan kehanettir. “Rocky dağlarına gidin ve güçlü ve ihtişamlı insanlar haline gelin ” kehaneti, St. john’a gelen vahiyde simgelendiği gibi beyaz at olarak tarif edilmiştir.

Bu kehanete göre, Amerika’da daha önce hiç görülmemiş büyüklükte korkunç bir devrim olacak . Bu devrimde Amerika yüksek hükümetini kaybedecek, yeryüzünde ki tüm kötülükler bu ülkede deneniyor olucak. Baba, oğluna karşı ve de çocuk babasına karşı savaşacak, aynı şekilde anne kız çocuğuna, kız çocuğu da annesine karşı duracak. En kötüsü ise, adam öldürme, tecavüz hiç tahmin edilemeyecek oranda artış gösterecek.
Dünyayı sarsan en korkunç kehanetler 21
1 – St. Nilus kehanetleri

St Nilus, 5. yy da yaşamış St John’un öğrencisi olan münzevi bir keşiş idi. Kesin tarihleri belli olmamakla birlikte 20. yy ile ilgili bir çok kehanette bulunmuştur. Bu kehanetlere göre; 1900 yılından sonra, insanlar anlaşılmaz bir tavır takınacaklar. Deccalin gelme zamanı yaklaştığında, insanların kafasında şehvetli tutkular bir bulut yığını gibi büyüyecek, kanunsuzluk halk arasında yaygınlaşacak. Daha sonra, dünya anlaşılamaz bir hal alıcak. İnsanların görünüşleri de değişecek, elbiselerde ve saç stillerinde ki edepsizlikler yüzünden kadınları erkeklerden ayrımak imkansız olucak.

Bir zaman sonra, erkekler de kuşlar gibi uçabilecek ve balık gibi denizin dibine inebilecek. Tüm bu felaketler meydana geldikten sonra, Bu mutsuz insanlar Deccal’in aldatmalarını farketmeden hayatlarına devam edecekler.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver