Emülsiyon Nedir Hakkında Bilgi

Emülsiyon Nedir

Emülsiyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Emülsiyon Nedir, Emülsiyon Ne Anlama Gelir, Emülsiyon Ne Demektir, Emülsiyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Emülsiyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Emülsiyon Anlamı

Birbiri içinde çözünmeyen ya da az çözünen iki sıvıdan birinin öteki içine kolloidal (küçük damlacıklar hâlinde) dağılması. Emülsiyon hazırlanırken, iki sıvı ayrılarak iki kat hâlinde bulunur. Ancak sabun gibi bir emülsiyon maddesinin katılmasıyla karışım tam bir emülsiyon hâline dönüşür. Aynı kaba konan iki sıvının başlangıçta değme yüzeyleri minimumdur. Karıştırmak, bu yüzeyi biraz artırırsa da, emülsiyon için bu yeterli değildir. Emülsiyon maddesi, iki sıvının birbirlerine değdikleri yüzeyde bir ara tabaka oluşturarak, karışımın emülsiyon hâline gelmesini sağlar. Örneğin süt, süt proteininin emülsiyon maddesi görevini yerine getirdiği bir su ve tereyağı emülsiyonudur. Kimi ilâç ve kozmetikler, fotoğraf filmi üzerindeki duyarkat tabakası da emülsiyon olarak hazırlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Emülsiyon Nedir Emülsiyon ödev ara Emülsiyon kelime anlamı Emülsiyon sözlükte ara Emülsiyon ansiklopedi bilgi bankası ara Emülsiyon ne demek Emülsiyon neye denir

Emülsiyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver