Emlak Danışmanı ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler:Emlak Danışmanı, Emlak Danışmanı hakkında, Emlak Danışmanı ile ilgili bilgi, Emlak Danışmanı mesleği, Emlak Danışmanı nasıl olunur, Emlak Danışmanı olmak için, Emlak Danışmanı olmak için hangi okulu okumalı, Emlak Danışmanı özellikleri, Emlak Danışmanı ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Emlak Danışmanı Görevleri
Tapu sicil müdürlüklerinde satış, ipotek, miras yoluyla geçen mülkiyetlerle ilgili tüm işlemlere aracılık eder, Emlak alım satımı ile ilgili danışmanlık hizmeti verir, Noterlerde satış sözleşmesi yapılmasına yardımcı olur, Kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapılması konusunda danışmanlık hizmeti verir, seçenekler ve karşılaştırılmalı örnekler sunar, müşterileri adına beyanname doldurur, Proje yapımında pazarlamayı kolaylaştırıcı önerilerde bulunur, Kooperatif kurulmasına yardımcı olup pazar araştırması yapar, Kooperatife arsa ve üye bulma konusunda çalışmalar yapar, kiracı adaylarının ekonomik ve sosyal durumunu öğrenip mülk sahibine veya vekiline bilgi verir, Kira sözleşmesi hazırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Emlak Danışmanı Kullanılan Malzemeler
Çeşitli kırtasiye malzemeleri, Kanun, tüzük, yönetmelik, genelge ve talimatlar, İletişim araçları (telefon, fax), Bilgisayar, Fotokopi makinesi, Fotograf makinesi, video kamera.

 

Emlak Danışmanı Özellikleri
Bu meslekte çalışmak isteyenlerin; Sosyal bilimlere, özellikle sosyolojiye ve ekonomiye ilgili, Sözel yeteneği ve iletişim becerisi güçlü, Girişimci bir kişiliğe sahip, kişilerin özel hayatlarına saygılı ve gizlilik prensibine uygun davranan, işbirliğine açık kimseler olması gereklidir.

 

Emlak Danışmanı Okulu
Meslek eğitimi aşağıdaki Meslek Yüksek Okullarının “Emlak ve Emlak Yönetimi” bölümlerinde verilmektedir.

 

Emlak Danışmanı Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin temelini oluşturan eğitim süresi 2 yıldır.

 

Emlak Danışmanı Diploma
Meslek Yüksekokullarını bitirenlere “Ön Lisans Diploması” ve Emlak ve Emlak Yönetimi Meslek Elemanı ünvanı verilir. Bu meslekte çalışanlara emlak danışmanı da denilmektedir.

 

Emlak Danışmanı Çalışma Alanları
Emlak sektörü ülkemizde ve dünya çapında en gelişmiş sektörler arasındadır ve iş hacmi oldukça geniş bir sektördür. İnsanların gerek yaşamlarını sürdürecekleri gerekse yatırım amaçlı kullanacakları emlaklara ihtiyaçları her zaman olacaktır. Emlak ve Emlak Yönetimi proğramından mezun olanların sektörde iş bulmaları zor değildir. Bu kişiler Emlak ve Emlak Yönetimi programından mezun olduktan sonra kendi emlak ofislerini açabilirler;gayri menkul ortaklıklarında, arsa ve yapı kooperatiflerinde veya bu sektörde hizmet veren özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilirler.

 

Emlak Danışmanı Meslekte İlerleme
“Emlak ve Emlak Yönetimi” ön lisans programını başarı ile bitirenler, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde, İşletme, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programına dikey geçiş yapabilirler. Kendi adlarına işyeri açabilmektedirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver