Embolizm Nedir Hakkında Bilgi

Embolizm Nedir

Embolizm anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Embolizm Nedir, Embolizm Ne Anlama Gelir, Embolizm Ne Demektir, Embolizm Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Embolizm ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Embolizm Anlamı

Normal olarak kan dolaşımında bulunmaması gereken yabancı bir parçacığın ya da madde kütlesinin damarları tıkayarak kan akışını engellemesi. Emboli denen bu tıkayıcı madde, oluştuğu yerden koparak kan dolaşımıyla birlikte sürüklenen bir pıhtı parçası, damarı delerek kan akımına karışan yabancı bir cisim, hava ya da başka bir gaz kabarcığı olabilir.

Tedavisinde, göğüs ağrılarını gidermek için ağrı kesiciler, tıkanıklıkların yinelenmemesi için kan pıhtılaşmasını önleyici ilâçlar ve solunumu rahatlatmak için oksijen verilir. Ödem oluşmasını engellemek için hastaya az sıvı alması öğütlenir. Enfeksiyon tehlikesine karşı da antibiyotikler kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Embolizm Nedir Embolizm ödev ara Embolizm kelime anlamı Embolizm sözlükte ara Embolizm ansiklopedi bilgi bankası ara Embolizm ne demek Embolizm neye denir

Embolizm ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver