Elmas Nedir Hakkında Bilgi

Elmas Nedir

Elmas anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Elmas Nedir, Elmas Ne Anlama Gelir, Elmas Ne Demektir, Elmas Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Elmas ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Elmas Anlamı

Genellikle renksiz ve saydam olan billûrlaşmış arı karbon. Elmas, doğadaki sertlik ve katılık derecesi en yüksek olan maddedir. Göz alıcı parıltısı ve ışıltısıyla, çok eski çağlardan beri en değerli mücevher olarak kabul edilmiştir. Dünyanın en değerli elmaslarından biri olarak kabul edilen Kaşıkçı Elması, İstanbul’da Topkapı Sarayı müzesinde bulunmaktadır.

Elmasın tartılmasında ölçü birimi olarak kırat kullanılır. Bir kırat 200 miligramdır. Elmasın bulunduğu başlıca çökel türleri, çakıllı alüvyonlar, buzul sürüntüleri ve kimberlit breşleridir. Elmas, renksiz olabildiği gibi birçok renkte, hatta siyah dahi olabilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Elmas Nedir Elmas ödev ara Elmas kelime anlamı Elmas sözlükte ara Elmas ansiklopedi bilgi bankası ara Elmas ne demek Elmas neye denir

Elmas ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver