Elma ve Kayısı Kürü İbrahim Saraçoğlu Hakkında Bilgi

Aşağıda Elma ve Kayısı Kürü İbrahim Saraçoğlu ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Elma ve Kayısı Kürü İbrahim Saraçoğlu
elma kayisi kuru maskesi

elma kayisi kuru maskesi

Elma ve kayısı hem anadoluda bol miktarda yetişen hem de sağlığa cilde olan faydaları ile dikkat çeken meyve çeşitleridir. Ünlü bitkisel tıp uzmanı Sn İbrahim Saraçoğlu da değişik televizyon programlarında elma ve kayısı kürü mucizesine dikkkat çekiyor. Bu iki meyvenin bir arada kullanılması ile cilt gerginleştirici ve güzelleştirici faydaları ve etkileri görülebiliyor. Zaten Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu da hem elmanın hem de kayısının cilde faydaları konusunda bir hayli söz söylemiş. Bizler de sizlere cildinizi daha genç diri ve pürüzsüz gösterecek bu doğal meyve kürü nasıl hazırlanır tarif edeceğiz.

ELMA VE KAYISI KÜRÜ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 adet orta boy sert bir elma
* 4 adet sert kayısı gerekli
* 5-6 yemek kaşığı su

ELMA VE KAYISI KÜRÜNÜN YAPILIŞI :

 

Mevsiminde toplanmış tercihen kırmızı elma kabuğu ince bir biçimde etli meyve kısmından meyve bıçağı ile ayrılacak ve çekirdeklerinin bulunduğu merkez kısım da temizlenecek.

Kayısının çekirdeklerini çıkarıp kabuklarını soymadan 5-6 kaşık su ile 5-6 dakika kaynatın. Sonra rondodan geçirerek püre haline getirin. Elinizde yaklaşık bir kahve fincanı kadar püre olacaktır. Bu püreyi göz çevreniz hariç bütün yüzünüze sürüp 45 dakika bekletin. Sonra ılık su ve arkasından soğuk su ile cildinizi temizleyin. Haftada bir uygulanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver