elma sirkesinin saça faydaları yararları-elma sirkesinin saçlara faydası yararı Hakkında Bilgi

Aşağıda elma sirkesinin saça faydaları yararları-elma sirkesinin saçlara faydası yararı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

elma sirkesinin saça faydaları yararları-elma sirkesinin saçlara faydası yararı

Elma sirkesi saçlar için gerçekten de son derece önemli ve besleyici bir bitkisel iksirdir. O nedenle erkek ya da kadın fark etmez herkes saç gürleştirmek saç çıkartmak ve saçlarda kepeklenmeye son vermek için elma sirkesi kullanmaktadır. Elma sirkesinin diğer faydaları nelerdir:

ELMA SİRKESİ

Binlerce yıl önce, mahzende unutulan bir şaraptan tesadüf eseri keşfedilen sirkenin, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok derde deva olduğunu biliyor musunuz?.

Özellikle elma sirkesinin pırıl pırıl saçlar, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmanızda çok önemli katkıları var.

Fersan, size evde kolayca uygulayıp, baharın yorgun cildinizde bir çiçek gibi açmasını sağlayacak önerilerde

bulunuyor. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesini güzelliğiniz için denemediyseniz, şimdi tam zamanı…

* Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

* Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

* Ciltteki lekelere :Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

* Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp, sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

* Zayıflamak için : Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

Yağlı saçlara sahip olanlar için küçük ve kolay bir karışım;
– 1 kahve fincanı elma sirkesi,
– 1 tatlı kaşığı kekik suyu,
– 1 çay kaşığı tuz,
– 1 su bardağı suyu karıştırın
Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün. Daha sonra nemli ve sıcak bir havluya sararak yaklaşık iki saat saçınızda bekletin.
Yağlı saçlar için özel bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Bu saç bakım maskesini haftada bir tekrarlamanızda fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver