elma sirkesi metabolizmayi hizlandirir mi-elma sirkesinin faydaları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda elma sirkesi metabolizmayi hizlandirir mi-elma sirkesinin faydaları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

elma sirkesi metabolizmayi hizlandirir mi-elma sirkesinin faydaları nelerdir

Elma sirkesi doğru biçimde kullanıldığında elbette metabolizmayı hızlandırır. Ancak doğal elma sirkesi ile bu sonucu almak mümkündür. Ayrıca elma sirkesinin kullanımı, hazırlanışı ve uygulanması hususunda da bir takım incelikler vardır.

Elma sirkesi içerek insan zayıflar mı ? ya da elma sirkesi ne derec zayıflatır ? zor bir soru..bu soruya ancak işin uzmanları kesin cevap verebilir.

Ancak bizim de bu konuda söyleyecek birkaç sözümüz yok değil..hanımlar eğer bol bol yiyip az az haraket ederseniz kesinlikle elma sirkesi ya da başka şeylerden medet ummayın…yapmanız gereken ilk şey doğru beslenmeye başlamak olmalı.nedir bu doğru beslenmek

en az 6 öğün az az ama sık yemek
hayvansal gıdayı azaltmak
rafine şekeri tüketmemek
beyaz ekmek yememek
sebze yemeklerini sofradan eksik etmemek
bol bol su içmek
bolca yürümek

bunlar yapacağınız en basit değişiklikler.eğer bunları yapıyorsanız her sabah aç karnına 1 bardak elma sirkeli ve ballı ılık su içmeniz sizin için oldukça faydalı olacak.metabolizmanız hızlanacak ve yağ yakımınız artacak.balın yağ yakma işleviyle sirkenin metabolizmayı hızlandırması birleşecek bu da diyetinizi destekleyecek…

Elma sirkesi özellikle diyet yapanlara çok önerilen bir şey. Metabolizmayı hızlandırarak diyeti kolaylaştıran bu faydalı sirkeyi nasıl yapabiliriz peki?
yeşil elma

yeşil elma

Elma sirkesi yapmak çok kolaydır, ancak sabır ister. Öncelikle bir miktar elma alın, ve aldığınız elma miktarının yarısı kadar su. Yani 6kg elma alırsanız 3 kg su almanız gerekiyor. Elmaları küçük küçük doğrayın.

Elmaları ne kadar küçük doğrarsanız enzimlerin çalışma yüzeyi artacağından dolayı sirkenin oluşum süresi hızlanacaktır. Doğradığınız yada parçaladığınız elmaları suyun içinde büyük bir kaba koyun ve beklemeye bırakın. Kabın kapağı kesinlikle kapanmamalıdır, eğer kapanırsa enzimler çalışamaz ve sirke oluşmaz. İçine birşeyler girmesini önlemek için bir içine hava alan bir örtü serebilirsiniz.

Kaba baktığınızda beyaz bir yüzey görüyorsanız, sirkeniz hazırdır.

kolay gelsin hanımlar.hepinize sağlıklı ve formda günler diliyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver