Elma Sirkesi İle Saç Uzatma, Saçarlı Uzatan Sirke İksiri, Saçları Sirke İle Uzatma

saçları uzatan bitkisel formül, saçları uzatan formül, sirke ile saç uzatma, sirke ile saçı uzatmak

Sirke ile saç nasıl uzatılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Keskin kokusu ile bilinen sirke, mutfağımızın vazgeçilmez ürünlerinden biri olduğu gibi son zamanlardaki ilmi araştırmalar ve kanıtlarla saçlara olan faydası ve bilhassa saçları uzattığı yönündeki gerçekliği ile saçlarımızın vazgeçilmez bakım ürünlerinden bir tanesi olmuştur. Saçları uzatmada elma sirkesinin oldukça yararlı olduğunu söyleyen uzmanlar, sirkenin saç derisini derinlemesine temizlediğini, böylece de saç diplerinin bol bol oksijen almasına muavenet ettiği için saçların hızlı uzadığını dile getirdiler.

 

Sirke ile saçları uzatmak için öncelikle kullandığınız sirkenin asit içeriğinin %4-%9 arası olmasına dikkat etmeniz, hatta mümkünse organik sirke kullanmanız önerilir. Saçların fazla yağlanmasını da ortadan kaldıran sirke, saç derisinin üzerinde biriken kirleri temizleyerek saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamada son derece etkilidir.

 

Sirkenin saçlarda kullanımı


Saçların uzaması için, sirkeyi duşta son durulma suyuna ekleyeceksiniz. Yarım bardak sirke ile dört bardak suyu karıştırın ve saçlarınıza dökün. İsterseniz karışımın içine lavanta yağı da ekleyerek daha güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sirkeli su saçlarınızın uzamasına yardımcı olduğu gibi kepeklenme sorununu da önlemektedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver