Elma Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Elma Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Elma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Elma Nedir, Elma Ne Anlama Gelir, Elma Ne Demektir, Elma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Elma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Elma Anlamı

Gülgiller (Rosaceae) familyasının Malus cinsinden çiçekleri pembe ya da beyaz bir ağaç ve bu ağacın yenebilir etli meyvesi. Çok eski çağlardan beri bilinen ve dikimi yapılan elma, ılıman iklim ister. Dünyada en çok yetiştirilen meyve ağaçlarından biridir. Kışın yapraklarını döken bu ağacın meyvesi sonbaharda olgunlaşır. İyi koşullarda bir yıl saklanabilir. A ve C vitamini içerir. Taze meyve olarak yenen elmadan sirke, şarap, meyve suyu, reçel, komposto ve konserve de yapılır.

Dünya elma üretiminin yaklaşık sekizde birini karşılayan ve bu alanda önemli bir yeri olan Türkiye’de, en çok Isparta, Antalya, Konya ve Niğde illerinde yetiştirilir.

Binlerce çeşidi olan elmanın, üç yüzün üzerinde yerli çeşidi vardır. Bunlar arasında ilk akla gelenler Amasya, demir, hüryemez ve feriktir. Adı sık duyulan golden ve starking ise yabancı çeşitlerdendir.

Konu ile ilgili aramalar: Elma Nedir Elma ödev ara Elma kelime anlamı Elma sözlükte ara Elma ansiklopedi bilgi bankası ara Elma ne demek Elma neye denir

Elma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver