elektroterapi nedir elektropinin faydaları zararları yan etkileri nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda elektroterapi nedir elektropinin faydaları zararları yan etkileri nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

elektroterapi nedir elektropinin faydaları zararları yan etkileri nelerdir

Estetik, derinin en göze çarpan özelliğidir. Güzellik, saç, cilt ve vücut ile kişiliğin sentezidir. Hepimiz sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olabiliriz. Günümüz insanı bilim ve teknolojinin sağladığı olanaklardan yararlanarak daha güzel ve sağlıklı vücuda sahip olma şansını taşır. Elektro terapi (pasif jimnastik) kimyasal etki olmadan vücudun kas noktalarına elektrotlarla bağlanan kesintili akım veren masaj özelliği olan, kasların çalışmasını, güçlenmesini, artık maddelerin temizlenmesini sağlayan pasif jimnastik aletidir. Kan dolaşımını hızlandırır. Metabolizmayı düzene sokar, uyarıcı etkisi vardır. Zindelik sağlar.

Refleksoloji

Ayaklarımız vücudumuzu temsil eden organımızdır. Ayağımızda vücudumuzu temsil eden noktalar bulunmaktadır. Ayak altında yaklaşık 7000 sinir bulunmaktadır.

Refleksoloji masajı mevcut noktalara basınç yapılarak uygulanır. Bu masajdaki amaç, mevcut noktalara yapılan basınçla her noktanın temsil ettiği bölgeyi rahatlatmak ve eğer noktanın temsil ettiği organda bir sorun varsa, o sorunu tedavi etmektir.

Masaj

Tedavi veya dinlenme amacıyla elle ya da yardımcı araçlarla vücut yüzeyinde gerçekleştirilir. Sırtta başlayan işlem yüz masajı ile sona erer. Amaç mekanik enerji ile derinlerde fizyolojik etki oluşturmaktır. Böylece kan dolaşımını hızlanır, kaslar yumuşar, rahat solunum sağlanır, ürünlerin derine nüfus etmesi sağlanır, sinirler gevşetilir ve dinlendirilir.

Aromaterapi: bitkisel öz yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan ve masaj, tenefüs (buğu), kompres, banyo ve diğer yollarla uygulanmasını içeren, sağlık ve güzelliği destekleyen doğal bir terapidir. Bitkisel öz yağlar, aromatik bitkilerden buhar- damıtma yoluyla elde edilen konsantre yağlardır. Bu öz yağlar günlük yaşamda genellikle kullanılan diğer vücut yağlarının aksine cilt tarafından çok kolay emilen, çok güçlü etkileri olan ve dikkatle kullanılması gereken yağlardır.

Uzman uygulamalarla aroma terapi gerek fizyolojik sorunların gerekse stres kaynaklı duygusal problemlerin çözümü içi destek sağlar.

Aromaterapi beden ve aklın bir bütün olarak değerlendirildiği bütünlükçü bir yaklaşımdır. Günümüzde özellikle destekleyici terapi yöntemleri arasında aromaterapinin önemli bir yeri olduğu kabul görmektedir. Koruyucu sağlığın genelde hastalıklardan korunmak için bedeni güçlendirmeye dayandığı bilinmektedir. Aromaterapiden faydalanmak için çok belirgin bir şikayetinizin olması gerekmez. Günümüzün stresli yaşam biçiminden kurtularak sağlıklı bir ruh, beden ve zihin gücüne sahip olmak için de aromaterapiden yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver