Elektroskop Nedir Hakkında Bilgi

Elektroskop Nedir

Elektroskop anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Elektroskop Nedir, Elektroskop Ne Anlama Gelir, Elektroskop Ne Demektir, Elektroskop Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Elektroskop ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Elektroskop Anlamı

Elektriksel potansiyel farkını gözlemeye yarayan araç. En yaygın kullanılanı altın varaklı elektroskoptur. Cam bir balon içinde, balondan yalıtılmış olarak yan yana asılı ve bir iletkenle balon dışındaki metal bir küreye bağlı iki altın varaktan oluşur. Küreye elektriklenmiş bir cisim değdirildiğinde ya da yaklaştırıldığında aynı işaretli yüklerle yüklenen varaklar birbirini iterek yana doğru açılırlar. Varaklardan birinin yerine düşey bir metal levha konulabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Elektroskop Nedir Elektroskop ödev ara Elektroskop kelime anlamı Elektroskop sözlükte ara Elektroskop ansiklopedi bilgi bankası ara Elektroskop ne demek Elektroskop neye denir

Elektroskop ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver