Elektrometarulji Nedir Hakkında Bilgi

Elektrometarulji Nedir

Elektrometarulji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Elektrometarulji Nedir, Elektrometarulji Ne Anlama Gelir, Elektrometarulji Ne Demektir, Elektrometarulji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Elektrometarulji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Elektrometarulji Anlamı

Elektrik enerjisinden yararlanan metalurji dalı. Başlıca elektrotermal ve elektrokimyasal işlemler olmak üzere iki ana doğrultuda gelişmiştir. Elektrotermal işlemler elektrik fırınlarında (direnç fırını, indüksiyon fırını, ark fırını) gerçekleştirilen her türlü ısıl işlem ve ergitme işlemlerinden oluşur. Elektrokimyasal işlemler ise, başlıca, cevherlerden metal elde etmek ve metalleri saflaştırmak üzere başvurulan elektroliz işlemleri, metalleri korozyona karşı korumak ya da dekoratif amaçla yapılan elektrikli kaplama işlemlerinden oluşur.

Konu ile ilgili aramalar: Elektrometarulji Nedir Elektrometarulji ödev ara Elektrometarulji kelime anlamı Elektrometarulji sözlükte ara Elektrometarulji ansiklopedi bilgi bankası ara Elektrometarulji ne demek Elektrometarulji neye denir

Elektrometarulji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver