Elektrolit Nedir Hakkında Bilgi

Elektrolit Nedir

Elektrolit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Elektrolit Nedir, Elektrolit Ne Anlama Gelir, Elektrolit Ne Demektir, Elektrolit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Elektrolit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Elektrolit Anlamı

Elektrik akımını ileten çözeltilere verilen ad. Bir çözeltinin elektrik akımını iletebilmesi için çözeltideki artı (+) elektrik yüklü ve eksi (-) elektrik yüklü iyonların hareketi gerekir. Su ya da alkol gibi çözücülerde çözünerek artı ve eksi elektrik yüklü iyonlara ayrışan asitler, bazlar ve tuzlar en bilinen elektrolitleri oluşturur. Tuzların çoğu, örneğin sodyum klorür tuzu su ya da alkol gibi bir çözücü olmadan ve ısının etkisiyle eridiğinde elektrolit gibi davranır. Bazı tuzlar, örneğin gümüş iyodür katı hâldeyken de elektrolit gibi davranır.

Konu ile ilgili aramalar: Elektrolit Nedir Elektrolit ödev ara Elektrolit kelime anlamı Elektrolit sözlükte ara Elektrolit ansiklopedi bilgi bankası ara Elektrolit ne demek Elektrolit neye denir

Elektrolit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver