Elektrikli Yılanbalığı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Elektrikli Yılanbalığı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Elektrikli Yılanbalığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Elektrikli Yılanbalığı Nedir, Elektrikli Yılanbalığı Ne Anlama Gelir, Elektrikli Yılanbalığı Ne Demektir, Elektrikli Yılanbalığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Elektrikli Yılanbalığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Elektrikli Yılanbalığı Anlamı

Elektrikli Yılanbalığı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kemiklibalıklardan, Güney Amerika’nın Amazon Bölgesi’ndeki ırmaklarda yaşayan, yaklaşık 2 m boyunda elektrikli balık türü (Gymnotos electricus). Sırt yüzgeci yoktur. Böğründe bulunan iki elektrik organı baştan kuyruğa kadar uzanır. Başı pozitif, kuyruğu negatif kutuptur. Yüksek gerilim ürettiğinden avına çarptığında sersemletir ya da bayıltır. İnsanlar için öldürücü değildir.

Konu ile ilgili aramalar: Elektrikli Yılanbalığı Nedir Elektrikli Yılanbalığı ödev ara Elektrikli Yılanbalığı kelime anlamı Elektrikli Yılanbalığı sözlükte ara Elektrikli Yılanbalığı ansiklopedi bilgi bankası ara Elektrikli Yılanbalığı ne demek Elektrikli Yılanbalığı neye denir

Elektrikli Yılanbalığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver