elektrik ile çalışan otomobil Elon Musk en az benzin harcayan araba en az yakıt tüketen otomobil

Etiketler: araba, elektrik ile çalışan araba, Otomobil

Deposu Sadece 7 TL Doluyor Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Deposu Sadece 7 TL Doluyor

Evet, yanlış okumadınız deposu sadece 7 TL dolan bu araç hatta limuzin elektrik enerjisi ile çalışan çalışıyor. Doğa dostu “S modeli” adı verilen bu aracın görüntüleri yayınlandı.

2003 yılında kurulan ABD’li otomobil üreticisi Tesla’nın ikinci elektrikli otomobili tanıdıldı. 50 bin dolarlık aracın “deposu” 3 Euro’ya (7 TL) doluyor.

Kaliforniya San Carlos’da bir basın toplantısı düzenleyen Tesla Yönetim Kurulu Başkanı Elon Musk, 5 kişilik limuzinin 2011’in ikinci yarısında piyasaya çıkacağını ifade etti.

Tesla, “S Modeli” adı verilen limuzinden her yıl 20 bin adet üretmeyi planlıyor. Yaklaşık 5 metre boyundaki limuzin üç farklı akü paketiyle geliyor. Araç, bunlarla kesintisiz 250, 370, 480 kilometre kat edebiliyor.

Saatte 100 kilometre hıza 6 saniyede çıkan limuzinin akülerinin dolum işleminin de y

Tesla “S Modeli”nin akülerinin yaklaşık 3 Euro’ya dolduğu, böylece 100 kilometre başına elektrik tüketiminin yaklaşık 61 senti bulacağı kaydedildi.aklaşık 45 dakikada tamamlandığı belirtildi.

Son Aramalar: araba, elektrik ile çalışan araba, elektrik ile çalışan otomobil, Elon Musk, en az benzin harcayan araba, en az yakıt tüketen otomobil, Otomobil, S Modeli, Tesla, Tesla S Modeli

dünyanın en güzel limuzini, s araba, depo takip indir ücretsiz elektri̇kk, fifti sentin arabaları

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver