El Terlemesi Çözümü, El Terlemesi İçin Ne Yapılmalı, El Terlemesi Nasıl Geçer

el terlemesi tedavisi, el terlemesine çözüm, el terlemesine ne yapılmalı, el terlemesini önleme

El terlemesi nasıl önlenir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumun sıkça yaşadığı sorunların başında gelen el terlemesi, biri ile tokalaşmaktan çekinmemize ve sosyal ortamda sıkıntı yaşamamıza neden olmaktadır. Ellerin terlemesi bir sağlık problemi olabileceği gibi havaların ısı artışına ve duygu değişimlerine bağlı olarak ta meydana çıkmaktadır. El terlemesine çözüm arıyorsanız basit yöntemlerle kendi kendinize bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

 

El terlemesine çözüm

 

El terlemesine karşı pudra kullanmanızı öneriyoruz. Pudra, ellerinizdeki fazla nemi alarak terlemesini önleyecektir. Elleriniz terledikçe pudra sürün.

Yaz aylarından sıkça kullandığımız koltuk altı deodorantlarının el terlemesine de etkili olduğunu biliyor musunuz? İçerisinde aluminum chlorohydrate bulunan antiperspirant deodorantlar, aşırı terleme olmayan ellerinizde faydalı olacaktır. Eğer aşırı terleme sorunu varsa bu çözüm yolu sayılmaz.

Stres ve endişe gibi duygulardan dolayı meydana gelen el terlemesini çeşitli meditasyon yöntemleri ile önleyebilirsiniz. Nefes egzersizleri de sıkıntınızı ortadan kaldıracağı için el terlemesi sorunu yaşamayacaksınız.

Troid bezinin aşırı çalışması da el terlemesine neden olan sorunlardandır. Bu tür el terlemelerini önlemek için uzman bir hekime başvurmalı ve tedavi olmalısınız. Aşırı terleme sorununa çözüm olacak ilaçlarda bulunmaktadır. Ancak bu ilaçları kesinlikle hekiminize danışmadan kullanmamalısınız. İleri seviye el terlemesi tedavisi için botoks ve ameliyat uygulanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver