El Sanatları Teknikeri ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: El Sanatları Teknikeri, El Sanatları Teknikeri hakkında, El Sanatları Teknikeri ile ilgili bilgi, El Sanatları Teknikeri mesleği, El Sanatları Teknikeri nasıl olunur, El Sanatları Teknikeri olmak için, El Sanatları Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, El Sanatları Teknikeri özellikleri, El Sanatları Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

El Sanatları Teknikeri Görevleri
Çalıştığı iş yerinin üretim faaliyetlerine göre, üretimde bulunulacak el sanat ürünlerinin tasarlar ve geliştirilmesi için gereken çalışmaları yapar, Dekoratif eşya ürünlerinin geliştirilmesi ve üretimi için çalışmalar yapar, el örgü ürünlerini geliştirilme çalışmasında bulunur, üretimde bulunulan araç gereç doğrultusunda ve tekniklerine uygun üretimi gerçekleştirir. Dokumacılık, işleme, ahşap oymacılığı, cam, halıcılık, kilimcilik, kumaş dokumacılığı, çinicilik, seramik-çömlek yapımcılığı, işlemecilik, oya yapımcılığı, müzik aletleri yapımcılığı, taş İşçiliği, bakırcılık, sepetçilik, örmecilik, ahşap ve ağaç işçiliği, mücevher, cam işlemeciliği, metal işlemeciliği gibi el sanatlarını geliştirme ve üretim çalışmasını yapar.

Sponsorlu Bağlantılar

 

El Sanatları Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Dekoratif ürünler, Lifler, boyalar, dikiş makinesi, el makinesi, süsleme malzemeleri, nakış- örgü dergileri, kumaşlar.

 

El Sanatları Teknikeri Özellikleri
El sanatları teknikeri olmak isteyenlerin; El sanatlarına ilgi duyan, renkleri ayırtedebilen, göz-el koordinasyonu güçlü, estetik görüşe sahip, yaratıcı kimseler olmaları gerekmektedir.

 

El Sanatları Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi üniversitelere bağlı meslek yüksekokullarının El Sanatları önlisans programında verilmektedir.

 

El Sanatları Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi iki yıldır.

 

El Sanatları Teknikeri Diploma
El sanatları programını bitirenlere “El Sanatları Teknikeri” unvanı ve El Sanatları ön lisans diploması verilir.

 

El Sanatları Teknikeri Çalışma Alanları
El sanatları teknikerleri halk eğitim merkezlerinde,mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarında, mesleki eğitim merkezlerinde usta öğretici, özel sektörde, tekstil sektöründe tekniker olarak görev alabilirler. Kendi işyerini açabilirler.

 

El Sanatları Teknikeri Meslekte İlerleme
El sanatları teknikerleri, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde; Geleneksel Türk El Sanatları Geleneksel Türk Sanatları Halı-Kilim ve Eski Kumaş Desenleri lisans programlarından birine dikey geçiş yapabilirler. Özel sektörde, tekstil alanında tekniker olarak görev yapar, iş performanslarına göre idareci olabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver