El Kırışıklığı Bitkisel Çözüm-Eldeki Kırışıklıklara Ev Yapımı Krem Tarifi Hakkında Bilgi

Aşağıda El Kırışıklığı Bitkisel Çözüm-Eldeki Kırışıklıklara Ev Yapımı Krem Tarifi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

El Kırışıklığı Bitkisel Çözüm-Eldeki Kırışıklıklara Ev Yapımı Krem Tarifi
el kırışıklıkları

el kırışıklıkları

Elde görülen kırışıklıklar özellikle sonbahar ve kış aylarında soğuk havanın da etkisiyle iyice kendini göstermektedir. Kırışmış bir el, genç görünmenin önündeki büyük handikaplardan birisi olarak dikkat çekmektedir. O nedenle gerek cilt kremleri ile gerekse nemlendiricilerle ellerimizi ve cildimizin soğuk ile maruz kalan diğer bölümlerini korumak gerekiyor. Tabi evde de bu kremleri doğal malzemelerle yapabilmek pekala mümkün. İşte bu noktada Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun konuk olduğu ve Star tv’de Melek Baykal tarafından sunulan MELEK adlı programda bizlere tarifini verdiği eldeki kırışıklara bitkisel çözüm kreminin evde yapım tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

El kırışıklarına doğal tedavi ve bitkisel çözüm kremi tarifi:

Gerekli malzemeler: Bu malzemelerin gliserin ve gül suyu hariç hepsi bir marketten ucuza elde edilebilecek ürünler olup sizlerin de zaten mutfaklarınızda sıklıkla kullandığınız kış meyveleri ve sebzelerinden müteşekkildir.

* 50 ml. Havuç suyu
* 50 ml. Salatalık suyu
* 50 ml. Limon suyu
* 50 ml. Portakal suyu
* 50 ml. Gül suyu
* 10 ml. Gliserin

Kırışıklık Giderici Ev Yapımı El kreminin Hazırlanışı: Yukarıda malzemeleri mümkünse evde kuru meyve sıkacağı ile kendimiz yapalım ve gayet taze olsun. Daha sonra hazırlamış olduğumuz meyve ve sebze sularının tamamını karıştırdıktan sonra bu karışımdan her gün elinizin dış bölgesine kırışıklıklaırn yoğunlaştığı bölgelere süreceğiz. Bu karışımı buzdolabında, ağzı kapalı cam bir şişede bir hafta saklayabilir ve bu süre zarfında dilediğimiz kadar kullanabiliriz. Hem kırışıklıkları azaltıcı hem de cildi besleyici özellikleri olan doğal cilt kremi tarifini de böylece almış oldunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver