Ekran Kartı çok sıcak Ekran Kartı sıcaklığı Ekran Kartı sıcaklığı nasıl öğrenilir Ekran Kartı sıcaklığı nasıl ölçülür

Etiketler: ekran kartı, Ekran Kartı aşırı ısınıyor, Ekran Kartı sıcaklığı ölçme programı

Ekran Kartının Sıcaklığı Nasıl Öğrenilir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kartının Sıcaklığı Nasıl Öğrenilir

Bilgisayarınızın ekran kartı en fazla oyun oynarken veya yüksek çözünürlük isteyen grafik programları ile uğraşırken ısınır. Bunun en önemli nedeni de yüksek çözünürlük gerektiren oyunlar oynarken ekran kartınız tam performans çalışır sürekli tam performans çalışan ekran kartı da ısınır. Ekranınızda takılmalar donmaların sebebi bu aşırı ısınmalar olabilir. Bu yüzden ekran kartınızın sıcaklığını takip etmelisiniz. Eğer ideal çalışma aralığını aşıyor iseniz ekran kartınıza soğutucu takmalı veya aşırı ısınmaya neden olan bir problem varsa problemi bulmalısınız.

Ekran kartının normalden fazla ısınmasının bir çok nedeni olabilir. Ekran kartınızın ideal çalışma sıcaklığı masaüstü bilgisayarlar için 70 derece ve üstünü risklidir. Dizüstü bilgisayarlarda ise bu değer biraz daha fazladır. Ekran kartlarının ideal çalışma sıcaklığı 35- 45 derece arasında değişmektedir. Bilgisayarın bulunduğu ortamın ısısına göre bu sıcaklık değerleri değişmektedir. Ekran kartınızın kılavuzunda ideal sıcaklık değerleri yer almaktadır. Eğer kılavuzunuzu kaybettiyseniz ekran kartınızın marka ve modeline göre internette küçük bir araştırma yaparak ideal sıcaklık değerlerini bulabilirsiniz.

Ekran kartınızın aşırı ısınması donmalara, takılmalara ve hatta bilgisayarınıza reset attırmaya kadar işi götürebilir. Yapmanız gereken kasanızın hava giriş çıkışlarının iyi sağlanacağı bir yerde tutmak olmalıdır. Özellikle dizüstü bilgisayarlarda fanlarınızı temiz tutmalısınız çünkü bilgisayarınızı soğuk tutacak tek şey budur. GPU Temp adlı programı indirerek ekran kartınızın sıcaklık değerlerini takip edebilirsiniz.

GPU Temp Programı indir

Son Aramalar: ekran kartı, Ekran Kartı aşırı ısınıyor, Ekran Kartı çok sıcak, Ekran Kartı sıcaklığı, Ekran Kartı sıcaklığı nasıl öğrenilir, Ekran Kartı sıcaklığı nasıl ölçülür, Ekran Kartı sıcaklığı ölçme programı, Ekran Kartı sıcaklığı program indir

ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçülür, ekran kartı ısısı nasıl ölçülür, ram nasil öğrenilir, işlemci ve ekran kartı sıcaklığı nasıl ölçerim, ekran kartı nasıl ogrenılır, ideal pc sıcaklıkları, bilgisayarımın sıcaklığını nasıl ölçebilirim, netbook ideal ram ısısı, ekran kartı çalışma sıcaklığı, cpu dan ekran kartı nasıl öğrenilir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver