Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ekran kartı alırken nelere dikkat etmeli ekran kartı alma Ekran kartı almak istiyorum alırken nelere dikkat etmeliyim

Etiketler: ekran kartı, ekran karti alırken dikkat edilecek hususlar, ekran kartı fiyatları

EKRAN KARTI SATIN ALMA REHBERİ Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

EKRAN KARTI SATIN ALMA REHBERİ

Hangi ekran kartını satın almalıyım benim için hangisi uygun en iyi ekran kartı hangisi? En ucuz ekran kartı hangisi? Peki ya bu ekran kartlarından hangisi işimi görür sizce o kadar çok para harcamalıyım gibi sorularınıza cevap bulacağınız bu rehberde ekran kartlarını inceledik.

ekran kartı satın alma

Ekran kartı, grafik kart veya VGA kart şeklinde de adı geçer 25$ – 30$ gibi küçük bir meblağdan 2000$ kadar piyasada ekran kartları mevcut peki hangisini alsam bana uygun olur nasıl belirleyeceğiz.

Her zaman olduğu gibi önce ihtiyaçlarımıza yönelik bir ekran kartı satın almalıyız mesela sadece internete giren msn de sohbet eden biri için ekran kartına yatırım yapmak boşa giden bir para olacaktır. 25$ – 30$ alacağı ekran kartı işini görecektir.

Oyun oynayan bir kullanıcı için bu kesinlikle ona yetmez burada bütçenizde çok önemli tabi bütçenize göre hareket edecekseniz 150$ – 200$ ekran kartı ile oyunlarınızı oynayabilirsiniz ancak şu unutulmamalıdır aradan birkaç sene geçtikten sonra aldığınız ekran kartı o günün düşük özellikli ekran kartı olmuş olacak ve oyunlarınızı oynamakta güçlük çekersiniz.

Yüksek çözünürlük beklentisi olan ve çizim, grafik, tasarım gibi işlerle uğraşıyor iseniz kesinlikle 300$ ve üzeri ekran kartı satın almalısınız. Bu kartlar işinizi görecektir.

Madem bu kartlar işimizi görüyor 2000$ kadar fiyatlar neden yükseliyor? Belirlediğimiz fiyatlar bütçesini düşünen kullanıcılara yönelik baz alınmıştır yüksek beklenti içerisinde olanlar bu türden fiyat aralığına sahip ekran kartlarını düşünebilir. Bu kartların bir özelliği de 5 – 6 yıl sizin işinizi rahat bir şekilde görecektir.

Program, oyun, grafik ve efektler her geçen gün daha da ileriye giderek gelişmekte tabi sizin bu görüntüleri rahatça görebilmeniz için ekran kartları da buna bağlı olarak gelişmekte yani ekran kartları ve grafik dünyası bir paralellik sergilemektedir.

Özellikle yüksek çözünürlük ve performans bekleyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir şey daha var kullandığınız monitöründe önemli olduğunu unutmayın.

Ekran kartı alırken bellek miktarından çok bellek hızına dikkat etmelisiniz. Günümüz grafik bellekleri 333mhz’den 1200mhz’e kadar farklılık göstermektedir. Genelde satıcılar 512MB – 1024MB gibi bellek miktarıyla müşterilerinin gözünü boyarlar buda satın aldığınız ekran kartından beklediğiniz performansı alamamanıza neden olur.

Bellek hızı nedir

Ekran kartlarının tıpkı bilgisayarda RAM’lar olduğu gibi RAM’leri vardır. Bu ne kadar yüksek olursa Ekran kartının hızı ve performansı o kadar yüksek olur.

Veri yolu

Günümüz ekran kartlarında veri yolları en düşük 128bit – 256bit arasındadır. Yüksek performans bekleyenler tabi ki 256bit ve üzerindekilerini tercih etmenizi öneririz.

Son Aramalar: ekran kartı, ekran karti alırken dikkat edilecek hususlar, Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, ekran kartı alırken nelere dikkat etmeli, ekran kartı alma, Ekran kartı almak istiyorum alırken nelere dikkat etmeliyim, ekran kartı fiyatları, ekran kartı özellikleri, ekran kartı rehber, ekran kartı reheberi, ekran kartı satın alma, ekran kartında nelere dikkat etmeli, en iyi ekran kartı hangisi, en pahalı ekran kartları, en ucuz ekran kartları, hangi ekran kartını satın almalı, kaliteli ekran kartları, nasıl ekran kartı almalı, ucuz ekran kartları

ekran kartı, ekran kartı satın al, en iyi ve en ucuz ekran kartı, iyi ve ucuz ekran kartları, en iyi ve ucuz ekran kartları, oyunlar için ne kadarlık bir ekran kartı almalıyız, oyun i̇çi̇n ekran karti ne almaliyimim, notebook ekran karti satin alma, işimi görecek ucuz ekran kartı, aşırı yüksek çözünürlük ekran kartı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver