Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi Bölümü olan üniversiteler, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi hangi üniversitelerde var? 2013-2014

Üniversite sınavına hazırlanan ve Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:

Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi Programı’nın amacı, öğrencilere toplumsal ve idari bilimler alanlarında felsefe odaklı yoğun bir formasyon vermektir. Program doğa, akıl, rasyonalite ve değer gibi kavramların bir yandan Antik Yunan’dan bugüne ortaya çıkışı ve evrimini, diğer yandan da ekonomik, felsefi, hukuki, kültürel, politik ve toplumsal yaşamın sorunsallaştırılmasında bu kavramların oynadığı rolü araştıran dersler içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma Alanları

Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi Programı mezunları, iktisadi ve idari bilimler ile sosyal bilim alanlarında eğitim almış mezunlarımızın çalıştığı bankacılık ve finans sektörü ile uluslararası ilişkileri ilgilendiren sektörlerde çalışabilirler. Mezunlar ayrıca, lisansüstü eğitim alarak felsefe, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, ekonomi ya da ilgili alanlarda akademik kariyere yönelebilirler.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Temel Bilimlere ve Sosyal Bilimlere ilgi duyması
Soyut konularla uğraşmaktan hoşlanması
Okuma, araştırma ve yorumlama yeteneğine sahip olması
Üretken olması
Entelektüel gelişmeyi amaçlaması gerekir

EKONOMİ POLİTİK VE TOPLUM FELSEFESİ (TM–3)

ÜNİVERSİTE ADI     Öğretim Şekli     2009 TABAN PUAN     2009 0,8 BAŞ SIRA     2010 TAHMİNİ P.
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ     (Burslu)     310,999     50,400     470,590
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ         220,795     602,000     334,097

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver