Ekmek Diyeti Listesi-Ekmek Diyeti Nasıl Yapılır Zayıflatırmı Hakkında Bilgi

Aşağıda Ekmek Diyeti Listesi-Ekmek Diyeti Nasıl Yapılır Zayıflatırmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekmek Diyeti Listesi-Ekmek Diyeti Nasıl Yapılır Zayıflatırmı

Ekmek diyeti, aslında doktorlar tarafından uzun süre yapılmasında sakınca görülen bir diyet listesi türüdür. Ekmek diyeti ile günlük olarak alınması amaçlanan maksimum kalori miktarı yaklaşık olarak 900 Kcal (kalori) civarındadır. Bu nedenle diyeti yapanların şeker hastalığı tansiyon, kalp ve kolesterol rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklarının olmaması gerekmektedir.

Bu rejim tek gıda rejimi grubuna giren ve en fazla 3 gün süreyle yapılabilecek bir diyettir. Yeniden başlamak için aradan 4 günlük bir süre geçmesi gerekir.

3 gün boyunca günde 10-12 dilim kızarmış ekmek yenilen bu diyette ekmeklere çok az tereyağı sürebilirsiniz. (Tek bıçak hareketi ile sürülebildiği kadar) 10-12 dilim ekmek gün boyunca istendikçe de yenebilir ancak öğün düzenine uyulması daha doğru olur. Ancak aralarda da sayıyı aşmamak kaydıyla yiyebilirsiniz. Tek gıda rejimi olduğu için sağlık açısından sakıncalı bir diyet olup bir kereden fazla uygulanmaması kuvvetle önerilir.

Bu diyette istediğiniz kadar şekersiz çay veya kahve içebilirsiniz.

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ

1. GÜN

Sabah : 2-3 dilim ekmek.
Öğle : 3-4 dilim ekmek.
Akşam : 3-4 dilim ekmek.

2. GÜN

Sabah : 2-3 dilim ekmek.
Öğle : 3-4 dilim ekmek.
Akşam : 3-4 dilim ekmek.

3. GÜN

Sabah : 2-3 dilim ekmek.
Öğle : 3-4 dilim ekmek.
Akşam : 3-4 dilim ekmek.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver