Eklem Ağrıları Nasıl Geçer, Eklem Ağrıları Nasıl Geçirilir, Eklem Ağrıları Nasıl Tedavi Edilir

eklem ağrıları tedavisi, eklem ağrılarından kurtulma yolları, eklem ağrılarından kurtulmak için, eklem ağrılarının tedavisi nasıldır

Eklem ağrılarının tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Prof. Dr. Osman Uğur Çalpur, eklem ağrılarının şiddetini azaltacak, hatta zamanla eklem ağrılarından tamamen kurtulmanıza yarayacak öneriler sunuyor ve eklem ağrılarının nasıl tedavi edileceğini detaylı bir şekilde anlatıyor. Bu hastalıktan sizi tamamen kurtaracak öneriler ise şöyle;

 

Düzenli ve sağlıklı bir uyku çekmeye özen gösterin. Her gün 8 saat düzenli olarak uyuyun. Çünkü uykusuzluk bedenimizin direncini azaltmakta ve eklem ağrılarının şiddetini arttırmaktadır.

Fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalışın. Boyunuzla orantılı bir kiloya sahip değilseniz fazla kilolarınız eklemlere aşırı yük binmesine neden olacağı için eklem ağrılarının görülme riskini arttıracaktır. Hatta kireçlenme gibi sorunlarla da karşılaşırsınız.

Spor ve egzersiz aktivitelerine yönelmekte eklem ağrılarının geçmesini sağlar. Bunun için Prof. Dr. Osman Uğur Çalpur’ un önerisi ise haftada en az üç gün yarım saat egzersiz yapmak. Ancak bunun için bir hekime muayene olmayı ihmal etmeyin. Çünkü en doğru ve sağlıklı egzersiz hareketlerini doktorunuz bilecektir.

Ağrı ve şiş gibi sorunlar yaşıyorsanız veya diz bölgenizde deformiteler ortaya çıktı ise muhakkak uzmana danışmalı kendi başınıza hiçbir işe kalkışmamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver