Ekinezya Çayı, Ekinezya Çayı Faydaları, Ekinezya Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

ekinezya çayı içmenin faydaları, ekinezya çayı nelere iyi gelir, ekinezya çayı neye iyi geliyor, ekinezya çayı yararları

Ekinezya çayının faydaları nelerdir?

Tamda kış mevsimi gelmiş iken tüketilmesi gereken ve tüketildiğinde vücuda mütenevvi faydalar sağlayan bitki çayları arasında oldukça önemli bir yeri bulunan einezya çayının sağlığa olan faydalarını sizlerde öğrenin istedik. Bu bitki çok uzun yıllardır kullanılmakta ve insanların çeşitli hastalıklarına derman olmaktadır. Birçok hastalığının şifası olarak görülen ekinezya çayının faydaları nelerdir, bilmiyorsak hep birlikte öğrenelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekinezya çayının faydaları

Ekinezya özellikle kökü ile yaraların tedavisini yapmaktadır. Bilhassa da enfeksiyon kapmış olan apseli ve irinli yaralar üzerinde etkilidir. Açık yaraları tedavi eden ekinezya bitkisi aynı zamanda böcek ve yılan sokmalarına da iyi gelir. Ekinezya faydaları bu kadarla da bitmiyor. Bu mücizevi bitki boğaz ve diş ağrılarına, kabakulak, çiçek ve kızamık gibi çocukluk dönemi hastalıklarına da çok iyi gelmektedir. Bulaşıcı olan deri hastalıklarının belirtilerini hafifleten ve daha kısa sürede tedavisini gerçekleştiren ekinezya çayının diğer faydaları ise şöyledir:

Ekinezya çayı sonbahar ve kış mevsimlerinde sık sık yakalandığımız soğuk algınlığına çok iyi gelmektedir. Alerji olduğumuz zaman ekinezya ayı tüketirsek hem alerjinin etkileri hafiflemiş olur hemde alerji lekeleri önlenir. Migren sebebiyle husule gelen şiddetli baş ağrılarına da birebirdir. Aynı zamanda saman nezlesi, kuru öksürük, kas ve eklem ağrıları, boğaz şişlikleri ve ağrıları da ekinezya çayı tüketimi ile ortadan kaldırılacak sorunlardır.

Ekinezya çayının bilinen diğer yararları ise şöyledir:

  • Kansere karşı korur.
  • Yüksek ateşi düşürür.
  • İdrar yolu enfeksiyonlarını önler.
  • Basuru tedavi eder.
  • Orta dereceli enfeksiyonları tedavi eder.
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver