Ekilen Saç Dökülür Mü, Ekilen Saç Ne Zaman Dökülmeye Başlar, Ekilen Saç Ne Zaman Dökülüyor

ekilen saçın dökülmesi, ekilen saçın dökülür, saç ekiminde dökülmeler,

Ekilen saç ne zaman dökülür?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Saç dökülmelerini önlemeye yönelik beslenme veya doğru bakım gibi çeşitli çözüm yolları sunulmuş olsa da, birçok kişi bu sorunun üstesinden gelebilmek için saç ekimini diğer metotlara yeğlemektedir. Ancak son zamanlarda aldığımız bazı malumatlara göre ekilen saçlar bir müddet sonra dökülüyormuş. Peki ama neden ve ne zaman, işte cevapları;

 

Erkeklerin en çok sıkıntı yaşadıkları sorunlardan bir tanesi olan saç dökülmeleri, kelliğe kadar yol açabilen bir sebeptir. Kadınlarda da görülen bu problemin çeşitli sebepleri bulunur. Tıp camiasında dökülen saçların geri çıkmaması yani kellik sorununun yaşanmasına erkek tipi saç dökülmesi adı verilir. Erkek tipi saç dökülmelerinde yoğun bir saç dökülme sorunu vardır ve dökülen saçlarda ya geri çok az çıkar ya da hiç çıkmaz. Bu sorunun tedavisi ise son yıllarda saç ekimidir.

Son zamanlarda oldukça popüler olan saç ekimi, kaybedilen saçların geri kazanılması için kalıcı bir çözüm sunar sunmasına ancak gözden kaçırılan bir gerçek var ki o da, irsi olan saç dökülmelerinde saç ekimi estetiği uygulansa bile bir süre sonra ekilen saçlarında geri döküleceğidir. Yani saç dökülmenizin sebebi herhangi bir hastalık ya da sıkıntı gibi ruh bozukluğundan kaynaklanmıyorsa muhakkak genetiktir. Genetik saç dökülmelerinde ise kesin bir tedavi söz konusu değildir.

Hastalar uzunca bir süre ardı arkası kesilmeyen seanslara girip bir süre sonra tekrar saç dökülmesi yaşabilir. Bazı durumlarda yoğun ekilen saçlardan dolayı ekilen saç dökülse bile açıklık meydana gelmemektedir. Genellikle ekilen saçın dökülmesi ense kısmında daha azdır. Hastalar doktorunun önerilerini dinlemiyorsa da ekilen saçlarını kaybedebilirler. Bazen seans boyunca bazen de seans bitiminde saç dökülmeleri ile karşılaşılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver