Egzersiz yapmanın kas ve kemik gelişimi açısından faydaları yararları ve önemi hakkında bilgi

Egzersiz yapmanın kas ve kemik gelişimine etkisi nedir?

1. Egzersiz ruh halinizi iyileştirir..
Stresli bir gün sonrasında hafiflemeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Bir jimnastik salonuna gidin ya da sakinleşmek için 30 dakika hızlı yürüyün. Egzersiz beyin kimyasallarını canlandırır, sizi daha mutlu eder ve rahatlatır. Düzenli olarak egzersiz yaparsanız daha iyi görünür ve hissedersiniz. Egzersiz depresyon veya kaygı gibi sorunların üstesinden gelmenize de yardımcı olur.


2. Egzersiz kronik hastalıklarla mücadele eder
Kalp hastalıkları konusunda endişeli misiniz? Osteoporozdan nasıl korunabilirsiniz? belki düzenli egzersiz size bu konularda yardımcı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Düzenli egzersiz kan basıncınız ile kolesterolünüzün düzenlenmesi için yararlıdır. Ayrıca, osteoporoz, diyabet tip 2 ve bazı kanser tiplerine karşı koruyucudur.


3. Egzersiz formda kalmanızı sağlar
Zayıflamak mı istiyorsunuz? Bazı zamanlarınızı yürüyerek veya fiziksel aktiviteler yaparak değerlendirin. Bu işin mantığı oldukça basit.. Egzersiz yaparsanız kalori yakarsınız. Çok egzersiz yaptıkça daha çok kalori yakarsınız ve kilonuzu kontrol altında tutarsınız. Bunun için özel bir jimnastik salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. Öğle yemeğine kadar yürüyebilirsiniz. TV izlemek yerine kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hareketliliğiniz için gereken enerjiyi depolamak için beslenmenize de dikkat etmelisiniz.


4. Egzersiz kalbinizi ve akciğerlerinizi güçlendirir.

Alışveriş yapmak veya gündelik işler nefesinizin daralmasına neden oluyor mu? Düzenli egzersiz nefes almanızı kolaylaştırır.


Egzersiz oksijen ve beslenme gibi unsurları düzenler. Gerçekte kardiovasküler sisteme daha çok faydası vardır. Damarların genişleyerek kan dolaşımının daha iyi yapılabilmesini sağlar. Kalbiniz ve ciğerleriniz iyi çalıştığında, eğlenceli şeyler yapacak daha çok zamanınız olacak.


5. Egzersiz daha iyi uyumanızı sağlar
Uykusuzluk mu çekiyorsunuz ya da çok mu uyuyorsunuz? Gün boyu yapacağınız fiziksel aktiviteler size bu konuda yardımcı olabilir. İyi bir gece uykusu konsantrasyonunuzu, üretkenliğinizi ve moralinizi yükseltir. Düzenli egzersiz hemen ve derin uyumanızı sağlar. Eğer uyku sorunlarınız varsa ikindi gibi egzersiz yapın. Egzersizden 5-6 saat sonra vücut ısınız azalacak ve rahatça uyuyacaksınız.


7. Egzersiz sizi yorabilir ancak eğlencelidir. Eğlenin!

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver