Egzersiz Sonrası Beslenme, Egzersiz Sonrası İçilmesi Gerekenler, Egzersiz Sonrası İçmemiz Gerekenler

egzersiz sonrası ne içilmeli, egzersiz sonrası ne tüketilmeli, egzersiz sonrası ne yapılmalı, egzersiz sonrası vine suyumu içilmeli

Egzersiz sonrası vişne suyu

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İlkbahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde, yaza kadar kiloları vermek için hazırlıklar şimdiden başladı. Yapılan egzersizler, sporlar ve diyetler yaz mevsimine kadar istediğiniz forma girmenizi sağlayacaktır. Kendiniz için en uygun kilo verme yöntemi hangisi ise onu deneyerek birkaç ay içinde sağlıklı kilo verebilirsiniz. Ancak, uzman bir doktordan da yardım almayı unutmayın.

 

Bilhassa fazla kilolardan kurtulmak ve vücudu şekillendirmek için egzersizler daha çok uygulanmaktadır. Yoğun egzersiz programları ise kas ağrılarına neden olmaktadır. Bu ağrıları azaltmak için uzmanlar, egzersiz sonrası vişne suyu içilmesini önermekteler. Egzersiz sonrası bir bardak vişne suyu içmek, kaslarınıza enerji vererek daha dinç olmanızı sağlayacaktır.

Egzersizin ardından genellikle yorgunluk çöker ve adım atacak haliniz kalmaz. İşte bu yorgunluğun ve ağrıların geçmesi için vişne suyunun faydalarından yararlanın. Vişne suyunun içinde yer alan potasyum ve C vitamini kaslarınıza ilaç gibi gelecektir. Vücudun dinlenmesi, kuvvet ve yitirdiği enerjiyi yeniden kazanması için egzersiz sonrası vişne suyu içmeyi ihmal etmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver