Egzersiz İle Selülit Tedavisi, Hang Hareketler Selüliti Yok Eder, Selülit Egzersiz Hareketleri

selülit egzersizleri, selülit egzersizleri resimli, selülit gideren egzersiz hareketleri, selülit gideren egzersizler

Selülit gideren egzersizler nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Egzersiz hareketleri ile selülit sorunu ile karşılaşmayacağınızı yada selülit sorununu önleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu zamana kadar diyetlerle yada selülit kremleri ile bu sorunu ortadan kaldırmayı başaramadıysanız, sadece 3 özel hareket ile selülit derdini artık ortadan kaldırabileceksiniz. Selülit egzersizleri, hareketsizlikten kaynaklanan selülitin önlenmesinde en etkili yöntemdir.

Selülit, birçok kadının başının belası olmuş ve özellikle yaz aylarını kabusa çevirmiştir. Bu yaz sezonunda artık böyle bir sorun yaşamayacaksınız. Selüliti yok etmeye yardımcı olan egzersiz hareketleri evde düzenli olarak yapılmalıdır.

Hareket 1


Ellerinizi belinize yerleştirin. Resimdeki pozisyonu alın. Kalçalarınızı iyice sıkın, yavaş yavaş hareket ettirin ve içinizden 8′e kadar sayın. Ardından aynı işlemi sol ayağınızda da yapın. Yavaş ve dikkatli yapmaya özen gösterin. Belinden rahatsız olanlar bu hareketi kesinlikle yapmamalıdır.

Hareket 2Elinize plates topu (ağır herhangi bir nesne de olabilir) alarak ayaklarınızı omuz seviyesinde açın. Dizler sabit kalacak ve yavaşça aşağıya inip kalkacaksınız. Aşağıya doğru inerken nefes verip, kalkarken de nefes almalısınız.
Hareket 3


Ellerinizi omuz genişliğinde açın. Dizlerinizin üstüne çökün. Önce sağ bacağınızı 90 derece açıp kapayın. Ardından aynı işlemi sol bacakta da yapın. Bu hareketi yaparken kalçalarınızı olabildiğince sıkın.
Not: Her hareket en az 8 kere yapılmalıdır. Vücudunuz hareketlere alıştığı zaman 12-15 kere de yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver