EDGE nedir EDGE nerelerde kullanılır EDGE veri transferi

Etiketler: EDGE, EDGE açılımı

EDGE Nedir – EDGE Ne Anlama Geliyor Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

EDGE Nedir – EDGE Ne Anlama Geliyor

Özellikle cep telefonların teknik özellikleri arasında sıkça karşılaştığımız EDGE nedir nerelerde kullanılır onu inceleyeceğiz. EDGE kelime anlamı olarak Enhanced Data Rates for GSM Evolution (GSM Gelişimi için Artırılmış Veri Hızları) baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. Bu teknik sayesinde GSM şebekelerinde veriler daha hızlı bir şekilde iletilebiliyor.

Bu teknolojinin GPRS’i kayda değer biçimde geliştirilmesi üzerine 2.5G denilen GPRS ağlarına EDGE eklendiğinde üçüncü nesile son derece yaklaşıldığı için 2.75G adı verildi. EDGE teknolojisi ile yüksek hızda veri transferine ulaşmak, yine operatörün desteğine bağlı olarak mümkün.

GSM sisteminde, GPRS altyapısını kullanarak veri iletim hızının yaklaşık olarak üç katına çıkartılabilmesine olanak sağlayan EDGE teknolojisi. GPRS altyapısını kullanabilmek için gerekli olan operatör aboneliklerinden farklı bir abonelik gerektirmeden data hızını arttırması en önemli avantajıdır. Her an alınan ve gönderilen verinin hızı, baz istasyonlarındaki yoğunluğa, telefonunuzda bulunan modem’in terminal sınıfına göre değişiklik gösterebilir. Maksimum 236 Kbps veri iletim hızına erişilebilmektedir.

Son Aramalar: EDGE, EDGE açılımı, EDGE nedir, EDGE nerelerde kullanılır, EDGE veri transferi

edge nedir, edge ne demek, blackberry edge nedir, cep telefonunda edge ne demek, telefonda edge nedir, edge ne, telefonda edge ne demek, edge acilimi, edge anlamı nedir, edge özelliği nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver