Duyarga Nedir Hakkında Bilgi

Duyarga Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Duyarga Nedir, Duyarga Ne Anlama Gelir, Duyarga Ne Demektir, Duyarga Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Duyarga ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Duyarga Anlamı

Eklem bacaklıların baş taraflarından ön tarafa uzanan duyu organı. Kabuklularda iki çift bulunan duyarga; öteki türlerde bir çift bulunur.

Eklembacaklılarda yalnızca örümceklerin duyargaları yoktur. Duyargalar farklı duyu organları yerine kullanılır. Kimi türlerde koku alma, kimilerinde dokunma, bazı türlerde işitme organı görevi yapar. Duyargalar eklembacaklıların yönlerini bulmalarına, eşlerini tanımalarına, tehlikelerden kaçınmalarına ve besinleri bulmalarına yarar. Duyargaların boyları ve şekilleri türden türe farklılık gösterir.

Konu ile ilgili aramalar: Duyarga Nedir Duyarga ödev ara Duyarga kelime anlamı Duyarga sözlükte ara Duyarga ansiklopedi bilgi bankası ara Duyarga ne demek Duyarga neye denir

Duyarga ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver