düşünce ile emir alan robot Düşünce İle Hareket Ettirilebilen robot honda honda robot

Etiketler: asimo, beyin okuyan robot, hondadan düşünceyle hareket eden robot

Düşünce İle Hareket Ettirilebilen robot Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Düşünce İle Hareket Ettirilebilen robot

Japon araştırmacılar, insanın düşünceleriyle kontrol edebileceği robot yapmaya hazırlanıyor. ilk önce beyin okuma işlemi gerçekleşiyor insan düşüncelerini okuyan ara sistemden sonra bilgiler robota gönderiliyor ve bu sayede parmağınızı bile oynatmadan robota emirler verebiliyorsunuz.

İnsana benzeyen Asimo robotunu tasarlayan Japon otomobil firması Honda’nın araştırmacıları, insanın düşünce gücüyle bu tür bir robotu kontrol etmesine olanak sağlayacak bir teknoloji geliştirdi.

Honda Araştırma Enstitüsü Başkanı Yasuhisa Arai, yaptığı açıklamada, henüz başlangıç aşamasında olduklarını belirterek, ”Bu teknolojiyi bir gün farklı makinalara yerleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Beyinden gelen talimatları robotlara uygulatmayı amaçlayan bu teknolojide, beynin faaliyetlerinin analizi, sensörlerle donatılmış bir kask vasıtasıyla gelişmiş bir bilgisayar tarafından yapılıyor.

Bu kaskı kullanan bir insan, konuşmadan ya da parmağını bile oynatmadan Asimo’ya bir ayağını ya da kolunu kaldırması talimatını verebilecek. Araştırmacılara göre, insanın bir elin havaya kalktığını düşünmesi robotun bu eylemi yapabilmesi için yeterli olacak.

Şirket, bu teknolojinin, elektronik temizlik cihazları, bilgisayarlar, yardımcı robotlar ve otomobillerde kullanılabileceğini düşünüyor.

Son Aramalar: asimo, beyin okuyan robot, düşünce ile emir alan robot, Düşünce İle Hareket Ettirilebilen robot, honda, honda robot, hondadan düşünceyle hareket eden robot, Japon, Japon robot, Yasuhisa Arai

japonya robot fiyati, arabanin beyni okuyan, asimo fiyat, honda düşünce gücüyle robot, japon robot fiyatları, japonya robot şirketleri, robota kendi düşüncelerini, İshak asimo

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver