Düşük Nedir Düşük Yapma Nedenleri, Belirtileri Hakkında Bilgi

Düşük Nedir Düşük Yapma Nedenleri, Belirtileri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Düşük Nedir, Düşük Ne Anlama Gelir, Düşük Ne Demektir, Düşük Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Düşük ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Düşük Anlamı

Düşük Nedir Düşük Yapma Nedenleri, Belirtileri

Ceninin, yaşayabilecek duruma gelmeden, özellikle de gebeliğin 12. ve 28. haftaları arasında dölyatağı dışına atılması. Düşüğün belirtileri, doğum ağrılarına benzer kasık ağrıları duyulması ve dölyolundan kan gelmesidir. Düşükler genellikle gebeliğin 6.-10. haftaları arasında gerçekleşir. Cenin dölyatağından ayrılır ve dışarı atılır. Düşüğün en yaygın nedenleri; ceninin yapısındaki temel bir anomali, hormonal yapıdaki bozukluklar, anatomik ya da işlevsel anomaliler, hastalık ya da enfeksiyon, yumurta ya da sperma hücresindeki bozukluklar ve psikolojik nedenlerdir.

Gebeliğin üç değişik aşamasında, üç değişik düşük türü söz konusudur:

Düşük tehdidi, önlenemez düşük ve tamamlanmış düşük. Düşük tehdidinin belirtileri, genellikle gebeliğin ilk birkaç haftasında ortaya çıkar. Ağrısız bir kanama görülür. Bu aşamada, düşüğün gerçekleşip gerçekleşmeyeceği kesin değildir ve vak’aların %80′i, düşük tehdidinin ortadan kalkmasıyla sonuçlanır.Ancak, eğer dölyatağı boynu açılmışsa, düşük, “önlenemez” olarak değerlendirilir.

Tamamlanmış düşük durumunda ise dölyatağı, cenini ve sonu tümüyle dışarı atar. Ceninin atılmasına karşın dölyatağında kimi dokular kalırsa, kürtaj yapılması gerekir. Kimi durumlarda da, cenin ölmesine karşın dışarıya atılmadan dölyatağında kalabilir. Cenin daha sonra dışarıya atılabilir ya da kürtaj yapılır. Düşük yapan bir kadın, en az dört ay, yeniden gebe kalmamalı, düşüğe yol açan neden, doktora başvurularak ortaya çıkarılmalıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Düşük Nedir Düşük ödev ara Düşük kelime anlamı Düşük sözlükte ara Düşük ansiklopedi bilgi bankası ara Düşük ne demek Düşük neye denir

Düşük ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver