Dünyanın en ince telefonu hangisi? Samsung Galaxy S II mi iPhone 4 mü?

Yıllardır devam eden dünyanın en ince telefonu hangisi tartışması bu kez de Samsung Galaxy S 2 ve iPhone 4 için devam ediyor. Peki şuanda dünyanın en ince cep telefonu yada akıllı telefonu hangisidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Reklam Standartları Otorites i(ASA), dünyanın en ince akıllı telefonunu açıkladı. Beklenenin aksine 8.71 mm’lik Samsung Galaxy S II yerine dünyanın en ince akıllı telefonu ünvanını 9.3 mm’lik iPhone 4 aldı.

ASA’ya itirazda bulunan Apple, akıllı telefonların kalınlıklarının bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yukarıdaki fotoğrafta da görebildiğiniz gibi Samsung Galaxy S II’nin kamerasının bulunduğu alanın kalınlığı 9.91 mm’ye denk geliyor. Ortalama kalınlıkta yine daha ince olan Samsung Galaxy S II, yine de en ince telefon ünvanını alamadı. Bir çantaya ya da cebe sığabilmesi için her yanının inceliğinin aynı olması gerektiğini belirten ASA, yüzü gülen tarafın iPhone 4 olduğunu açıkladı.

Bu açıklamaya rağmen ASA, Samsung Galaxy S II’nin “dünyanın en ince akıllı telefonu” olarak tanıtılmasının tamamen yanlış olmayacağını da belirtti.
Samsung Galaxy,iPhone 4,en ince,akıllı telefon

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver