Duman Nedir Hakkında Bilgi

Duman Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Duman Nedir, Duman Ne Anlama Gelir, Duman Ne Demektir, Duman Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Duman ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Duman Anlamı

Yanma sonucunda ortaya çıkan, havada serbestçe hareket eden ya da asılı duran küçük parçacıklar. Duman 50 ile 150 km hareket ettikten sonra büyük parçacıklar yere indiği için pus ya da sis şeklinde algılanmaya başlanır. Geriye kalan parçacıklar gerek yatay gerekse dikey görüş uzaklığını sınırlayarak gökyüzünün görülemez olmasına yol açar. Çoğunlukla sis ve pus olayıyla karıştırılan dumanı, sis ve pustan ayıran en önemli özellik dumanın kokusudur.

Atmosferdeki duman yoğunluğu, duman içeren belirli bir hava hacminin beyaz filtre kağıdından geçirilmesiyle ve filtre üzerinde biriken parçacıkların ölçülmesiyle elde edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Duman Nedir Duman ödev ara Duman kelime anlamı Duman sözlükte ara Duman ansiklopedi bilgi bankası ara Duman ne demek Duman neye denir

Duman ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver