Dukan Diyeti Yapalar Ramazanda Ne Yapmalı, Oruç Tutanlara Dukan Diyeti, Ramazan Aylarında Dukan Diyeti

ramazanda dukan diyeti nasıl yapılır, ramazanda dukan diyeti yapanlara öneriler, ramazanda dukan diyeti yapmak,

Ramazanda dukan diyeti nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanların adeta fenomeni olan Dukan Diyeti başta ünlüler olmak üzere kilolarıyla dertte olan kadın erkek herkesin zayıflamak, kilolarından sonsuza dek kurtulmak için başvurduğu diyet programlarından biridir. Ancak Ramazan’ın gelmesiyle birlikte Dukan Diyeti yapanlar hem diyetlerinden vazgeçmemek hem de oruç tutmak için ne yapacakları konusunda kararsız kaldılar. Bu sırada uzman kişiler onlara yardımcı olmak adına Ramazanda dukan diyeti yapmak isteyenlere birkaç önerilerde bulundular.

Bilindiği üzere Dukan Diyeti kitap olarak piyasaya sunulmuş ve kişiler bu kitabı okuyarak oradaki bilgilerden faydalanıp istenmeyen kilolarından kurtulmaya çalışmış ve çoğu da bunu başarmıştır. Ancak Dukan Diyeti kitabında Ramazan aylarında ne yapılması gerektiğine dair tek bir satır bilgi bile bulunmamaktadır. İşte bu yüzden Türk hekimler üstün bilgileri ile Dukan Diyeti uygulayanlara tavsiyelerde bulundular.

Uzmanlar Ramazan aylarında dukan diyeti programını sürdürmek isteyenlere sahurda protein ağırlıklı beslenmelerini tavsiye ettiler. Uzmanların bir çoğu sahurda haşlanmış yumurta, bir bardak süt ve yulaf kepeği krepinin yenmesini önermekteler. Ancak Dukan Diyeti yapanlar peynir, haşlanmış etler kıymalı yumurta gibi protein ağırlıklı gıdaları sahurda tüketmelidirler. İftarda ise sebze ağırlıklı beslenmeli, Sarımsaklı yoğurtlu kabak yemeği, ızgara tavuk, bol su yeşil salata ve stevia ile hazırlanmış bir dilim güllaçtan oluşan bir menü Dukan Diyeti yapanlara tavsiye edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver