Dukan Diyeti Nedir? Dukan diyeti nasıl yapılır? Dukan Diyeti Hakkında

Dukan diyeti nasıl yapılır?

Dukan diyeti son zamanlarda alınan olumlu neti­celer sonucunda oldukça sık başvurulan bir diyet haline gelmiştir. Dukan diyeti ile istediği fiziğe ulaşanlar arasında dünyaca ünlü star Jennifer Lopez’de dukan diy­eti sayesinde doğum sonrası kilolarından kurtulmuştur. Dukan diyeti Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’nun önerdiği bir di­yet programıdır. Dr. Pierre Dukan diyet süresince hiçbir besine kısıtlama getirmiyor aksine sınırsız et, balık tüke­terek kilo verilebileceğini diyet esnası boyunca diyet yapan kişiyi stresten uzaklaştırarak bunu başarmanın müm­kün olduğunu belirtti. Dukan diyet listesi ağırlığı itibari ile protein ağırlıklı olduğu için diyet sırasında öncelikli hedef vücudunuzdaki yağ hücre­lerinin bir an önce yok edilmesi. Diyet boyunca sınırsız protein tüketeceğiniz için vücudunuz depolanmış olan ya­ğların yakımı hızlandıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Dukan diyet listesine ilk önce beslenme alışkanlığınızı değiş­tirerek başlıyorsunuz. Diyetimizin ilk 10 gününde mönüyü balık, yağsız et, yumurta, tavuk, yoğurt, süt, peynir gibi besinleri ağır­lıklı olarak tüketiyorsunuz. İlk birkaç günde diyete alışmakta zorluk çekebilirisiniz ve yan etki olarak ağız kuruluğu görüle­bilir bu durumun ortadan kalkması için bol miktarda su içebilirsiniz.

Dukan diyeti ilk 10 gün­lük menü : 1. gün sığır eti, 2. gün hindi yada tav­uk eti, 3. gün yağsız etler, 4. gün tavuk ciğeri, 5. gün balık çeşitleri, 6. gün kabuklu deniz ürünleri, 7. gün ikindi vaktine kadar yu­murta, 8. gün yoğurt ve süt, 9. ve 10. gün marul ve yeşillik,

İkinci 10 günlük süre ise proteinlere ila­ve olarak sebzelerinde ağırlıkta olduğu mönü ile oluşturuluyor. Dukan diyeti ikinci 10 günlük sürede dikkat edilmesi gereken bir konu ise gün içinde en az 1,5 litre su tüke­timine özen göstermek.

Dukan diyeti üçüncü 10 günlük süremiz­de protein ve sebze ağır­lıklı olan listemize ek olarak meyvede ekleyebilirsiniz. Dördüncü ve son aşamada ise beslenme uzmanımız Dr. Pierre Dukan uyum olarak niteli­yor ve istediğiniz yemeyi yemekte serbest olunduğunu belirtti. Son aşamaya gel­diğiniz dikkat edeceğiniz tek konu ise Perşembe günlerini sa­dece protein günü olarak geçirmeniz.

Kaynak: trdiyet.com

Konuyla ilgili aramalar:dukan diyeti, dukan diyeti nasıl yapılır, dukan diet, dukan diyeti nasil yapilir, dukan diyetiyle zayıflama dukan diyeti nedir

–> CİLT ve SAÇ BAKIMI, GÜZELLİK, ZAYIFLAMA SAYFASINA DÖN <–

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver