Dudak Yarığı Ameliyatı Onam Formu

Dudak Yarığı Ameliyatı Onam Formunu İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Doktor…………………………………………çocuğumun aşağıda belirtilen tıbbi duruma sahip olduğunu söyleyerek geniş açıklamalarda bulundu:
Genel Bilgi:
Çocuğun doğmasından uzun bir süre önce, gelişimin ilk haftalarında, dudağın sol ve sağ kenarları ile damak ayrı ayrı geliştikten sonra birleşirler. Ancak, yaklaşık her 1000 bebekte bir normal birleşme oluşmayarak dudak ve damak yarık kalır.
Dudak yarığı, üst dudaktaki küçük bir çentikten, burun tabanına uzanan tam bir yarığa kadar geniş bir çeşitlilik gösterebilir. Yarık tek taraflı olabildiği gibi dudağın iki yanında da yer alabilir. Yarık dudağı olan çocukların birçoğunda damakta da yarık vardır. Bu durumdaki bebeğin sorunları sadece dudak yarığı olan bebeklerden oldukça fazladır.
Dudak yarığı için cerrahi girişim genellikle çocuk 3 aylık olana kadar gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar anne ve babalar yarığın doğumdan hemen sonra ve çocuk eve gitmeden erken onarılmasını istese de, tehlikeli olması ve genellikle alınan sonuçların ortalamanın altında olması yanında yeni doğanın cerrahisi zor bir durumdur. Bu yüzden birçok dudak ve damak yarığı tedavi merkezi ilk dudak onarımını yapmak için çocuğun yaklaşık 3 aylık olmasını beklemeyi tercih eder. Bu gecikme için birçok sebep vardır… Devamı için lütfen sayfadaki bağlantılar vasıtası ile formu bilgisayarınıza indiriniz.
>>> Dudak Yarığı Onam Formu Örneği <<<

Sponsorlu Bağlantılar

Alternatif olarak BURAYA TIKLAYARAK ta indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver