Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi, Dudak Dolgunlştırma, Dudak Estetiği

dudak estetiği ameliyatı, dudak estetiği ameliyatı nasıl yapılır, dudak estetiği nasıl yapılır, dudak estetiği operasyonu

Dudak estetiği : Eros yayı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dudak estetiği denilince bu zaman kadar hep aklımıza kalın ve dolgun dudaklar gelmişti; ancak bu dolgunluk artık alt dudağın tamamına değil sadece orta kısmına, üst dudakta ise kıvrımlı halde olacak. Dudak estetiğinde çığır açacak olan bu yöntem, şimdiden kadınların dikkatini çekmeyi başardı. Bu yöntemin ilham kaynağı ise, Eski Yunan mitolojisinin aşk tanrısı Eros’ dur. Dudak estetiğinde uygulanan bu yöntemin adı da, Eros’un ok attığı yaydan gelir.

Eros yayı olarak adlandırılan bu estetikte amaç, dudaklardaki kıvrımın belirginleştirilmesi ve alt dudağın üst dudağa göre daha dolgun olmasıdır. Fakat bu dolgunluk alt dudağın tamamında değil sadece orta kısımlarındadır. Üst dudakta ise kenarlar hafifçe kıvrımlı ve orta kısmında da çizgi vardır.

Eros yayı estetiği Türkiye’de Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir tarafından uygulanmaktadır. Özdemir bu yöntemi, dudaklara sadece hacim değil ruh kazandıran bir yöntem olarak nitelendiriyor. Bu zamana kadar uygulanan dudak estetiklerinin çoğundan da memnun olmadığını söyleyen Özdemir, “ Uygulanan bir çok dudak estetiğinde dudakların hiçbiri ince değil adeta muz gibi yüzle orantısız ve kıvrımları ortaya çıkarılmamış kalın dudaklardır” diyerek sözlerini devam ettirdi.

Dudak estetiğinde yeni yöntem olan bu uygulamada doku içinde erimeyen ve formu bozulmayan dudak implantı kullanılmaktadır. Eros yayı estetiğinde kullanılan bu dudak implantı , altı ayda bir tekrarlanması gereken dolgulara göre oldukça konforlu ve ekonomiktir. Üstelik bu estetikte kullanılan implantlar istenildiği zaman sorunsuz çıkartılabiliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver