Dram Nedir Hakkında Bilgi

Dram Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dram Nedir, Dram Ne Anlama Gelir, Dram Ne Demektir, Dram Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dram ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dram Anlamı

Sahnede oynanmak için yazılmış, yaşamın acıklı ve gülünç yönlerini bir arada yansıtan tiyatro türü. Bu tür 19. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkmıştır. Konusunu tarihten alabileceği gibi, günlük yaşamdan da alabilir. Ünlü yazar Victor Hugo, Cromwel adlı eserine yazdığı önsözde dramın ilkelerini açıklamıştır. Buna göre dram, acıma-gülme, hayranlık-tiksinti, ağlama-gülme gibi karşıt duygularla gelişen, konusunu günlük yaşamdan ya da tarihsel bir olaydan alan, her sınıftan insanı içine alan, gerçeklik duygusu yaratmayı ilke edinen bir edebiyat türüdür. İngiliz yazar Shakespeare’in yapıtları, dram türünün en başarılı örneklerinden sayılır.

Konu ile ilgili aramalar: Dram Nedir Dram ödev ara Dram kelime anlamı Dram sözlükte ara Dram ansiklopedi bilgi bankası ara Dram ne demek Dram neye denir

Dram ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver