Dr Mehmet Öz Beslenme Önerileri, Dr Mehmet Öz Sevgililer Gününde Beslenme, Sevgililer Günü Beslenme

sevgililer günü beslenme önerileri, sevgililer gününde beslenme sevgililer gününde nasıl beslenilmeli, sevgililer gününe özel beslenme,

Dr. Mehmet Öz Sevgililer Günü Beslenme Önerileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

14 Şubat Sevgililer Günü… Bu gün tüm sevenlerin ve aşıkların en özel günüdür. Özel kutlamalar, sürpriz partiler, romantik akşam yemekleri ve daha neler neler… Peki bu özel günde diyeti bozacak mıyız? Sağlığımızı bozan yiyecekleri yemek için bir günlüğüne kendimize izin verecek miyiz? Asla!

 

Bu zamana kadar diyetle, doğru beslenmeyle ve sağlıklı besinler tüketerek hem formumuzu koruduk hemde sağlık sorunlarının önüne geçtik. Özel bir gün diye her şeyden vazgeçmek yerine, faydalı besinlerden oluşan bir günlüğüne yeni bir beslenme programı hazırlayabiliriz. Dr. Mehmet Öz, bu konuda bizlere yardımcı oluyor.

Dr Mehmet Öz “Aşkın Merkezi” olarak adlandırdığı kalp için sağlıklı besinlerden bahsetti. 14 Şubat Sevgililer Günü için de özel bir beslenme programı hazırlayan Dr Mehmet Öz’ün aşk reçetesi şöyle;

“Kalp sağlığı için yararlı olan besinleri tüketerek Sevgililer Günü’nde kalbinizi de şımartın. Bunun için sızma zeytinyağı , taze otlar, edamame ve somon balığı iyi bir tercihtir. Üstelik afrodizyak etkili besinler de kullanarak sağlıklı bir menü hazırlamak mümkün. Afrodizyak etkili olan kuşkonmaz, istiridye, avakado, rezene, soğan, ananas, çam fıstığı, roka, vanilya gibi besinleri de menünüze ekleyebilirsiniz.

Ayrıca çikolata Sevgililer Günü’nde olmazsa olmazlardandır. Aşırıya kaçmamak suretiyle siyah çikolata yemek serbest. Hazırladığınız aşk kokan menüyü sevgilinizle paylaşın. Unutmayın ki paylaşmak romantizmin göstergesidir. Üstelik bu yöntem kilo problemlerini de ortadan kaldırır.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver