Dövme Sildirme Yöntemleri-Dövme Silme Fiyatları Ne Kadar Hakkında Bilgi

Aşağıda Dövme Sildirme Yöntemleri-Dövme Silme Fiyatları Ne Kadar ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Dövme Sildirme Yöntemleri-Dövme Silme Fiyatları Ne Kadar
tribal dövme resimleri

tribal dövme resimleri

Dövme, vücuda yapılan bir takım semboller, işaretler ve resimlere verilen isimdir. Dövme, deriye özel bir takım kimyasal boyalar yapılarak ve dövme iğnesi adı verilen bir tür kalem ile çizilmektedir. Derinin üst ve orta tabakası dövme yapılırken söz konusu dövme boyası ile boyanmakta ve dövme izleri kolayca geçirilemeyen bir hal almaktadır. Bu tür dövmelere kalıcı dövme adı verilmektedir. Geçici dövmeler zaten zamanla kolayca silinebilmektedir. Kalıcı dövmeler ise özel bir takım dövme silme yöntemleri ile silinebilmekte ve bu silinme işlemi gayet zahmetli olmaktadır. Dövme işaretleri özellikle gençlik dönemlerinde insanların ilgisini çekmekte, ancak orta yaş ve üstü dönemde gerek derinin sarkması gerekse vücudun deformasyonu nedeniyle hiç te hoş olmayan bir görünüm arz edebilmektedir. Dövme sildirme işlemi için dövme sildirme kremi, dövme sildirme ameliyatı, lazer ile dövme sildirme tekniği gibi bir takım yöntemler kullanılmaktadır.

Bunlar arasında lazerle dövme sildirme en etkili olanıdır. Şimdi lazerle dövme nasıl sildirilir, dövme sildirme acıtırmı gibi aklınızdaki bir takım sorulara cevap verecek güzel bir yazı ile sizlere dövme sildirme işlemi hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Dövme Sildirme Operasyonu

Dövmeler farklı boya maddelerin deri içine uygulanması ile elde edilen figürlerdir. Aynı şekilde kalıcı makyaj uygulamaları da yapılmaktadır ve bunlar bir süre sonra çıkartılmak istenebilmektedir. Dövme ve kalıcı makyaj silme işlemi için Q anahtarlı lazerler kullanılıyor. Bu lazerler 1064 nm dalga boyu ve KTP kristali kullanıldığında 532 nm dalga boyu ile farklı renk pigmentleri parçalama özelliğindedir. Kişinin açık tenli olması, dövmenin çok eski olmaması, sarı-turuncu renk haricindeki renkler(mavi, siyeh, yeşil, kırmızı) kullanılması dövme silme açısından olumlu özellikler olup seansların azalmasını sağlamaktadır.

Dövme çıkarma yöntemlerinin etki mekanizması
Deri içindeki boyar maddeler tarafından tutulanr laser dalga boyu milyarda 4-6 saniye ( nanosaniye) gibi çok kısa bir sürede dövme üzerine verilir. Derideki büyük parçacıklı boyar maddeler laser ışığının etkisi ile küçük parçacıklara ayrıştırılır . Bu sayede büyük moleküllü boyar maddeleri yok edemeyen deri bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılan pigmenti kademeli olarak yok eder.

Q-anahtarlı laserler ile uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Bu nedenle uygulama öncesi anestetik bir krem sürmek gerekebilir. İşlem sonrası dövme alanında bir kabuklanma, nadiren noktasal kanamalar oluşmaktadır.

Bu deri değişimleri 3-7 günde düzelmektedir. Yine dövme rengine bağlı uygulanan dalga boyuna göre pigmentlerde başlangıçta bir koyulaşma görülebilir veya işlem anında birden yok olan renk ertesi gün geri dönebilir. Dövmedeki değişiklikler 3-4 hafta içinde oluşacaktır. Dövme tedavisi bir seansta olmamaktadır. Amatör dövmelerde ortalama 4 seans, profesyonel dövmelerde 6-20 seans tedavi gerekebilmektedir. Tedavi seans aralıkları 2 aydır. Dövme sildirme işlemi, istanbul, ankara izmir, antalya, bursa gibi büyük şehirlerde yapılmakta ve seans ücretleri (dövme sildirme fiyatları) dövmenin rengine ve büyüklüğüne göre 500 tl ile 3000 tl arasında değişebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver