Dövme Sildirme, Kalıcı Dövme Sildirme, Lazer İle Dövme Sildirme

lazer ile kalıcı dövme, lazerle dövme nasıl silinir, lazerle dövme sildirme, lazerle dövme sildirme işlemi

Lazerle kalıcı dövme sildirme

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudun çeşitli bölgelerine kalıcı ve geçici olarak yapılan dövmeler estetik olarak hoş bir görüntü sağlaması ile günümüzde birçok kişi tarafından çeşitli modelleri ile çok tercih edilmektedir. Geçici dövmeler 1-2 hafta içinde yok oluyor ancak kalıcı olan dövmeler sildirilmediği taktirde ömür boyu vücudunuzda kalıyor. Fakat bazen öyle bir gün geliyor ki kalıcı dövmenizi sildirme ihtiyacı hissediyorsunuz.

Kalıcı dövmeler lazer işlemleri ile silinmektedir. Ancak kalıcı dövmeyi sildirme işlemleri dövme yaptırmaktan daha zahmetli ve maliyetlidir. Lazerle kalıcı dövme sildirme işlemi her zaman %100 sonuç vermemektedir. Bunda dövmenin rengi ve kişinin ten rengi rol oynamaktadır. Birçok kişi açık renkli olan dövmelerin daha çabuk silindiğini düşünür ancak sanılanın aksine açık renkli dövmeler daha zor silinmektedir. Tek renk ve tamamen siyah olan dövmeler sarı, mavi, kırmızı, yeşil dövmelerden daha kolay silinmektedir.

Kalıcı dövme sildirme işleminde %100 verim almak için dövmenin vücudun hangi bölgesinde bulunduğu da çok önemlidir. Mesela yüz ve boyun bölgelerinde bulunan dövmelerin silinme işlemi daha kolaydır. Ayrıca dövmenin derinliği de önemlidir. Çünkü lazer ışığının etkisi derinin ne kadar altına inerse o kadar azalıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver