Dövme Sildirme Fiyatları-Dövme Silme Yöntemleri Kremleri ve Makinesi Hakkında Bilgi

Aşağıda Dövme Sildirme Fiyatları-Dövme Silme Yöntemleri Kremleri ve Makinesi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Dövme Sildirme Fiyatları-Dövme Silme Yöntemleri Kremleri ve Makinesi

Dövme yaptırmak genellikle genç yaşlarda insanların ilgisini çeken ve sıra dışı orjinal olma iddiası ile cilde yaptırılan değişik figürlere ve şekillere verilen isimdir. Dövmeler geçici ve kalıcı dövme olarak 2 ye ayrılmaktadır. Geçici dövmeler kolaylıkla silinebilirken kalıcı dövme sildirmek o kadar da kolay bir işlem değildir. Ancak günümüzde dövme sildirme yöntemleri de tekniğin gelişimine paralel olarak gelişmektedir. Lazer ile dövme silme, dermabazyon yöntemleri, özel bir takım boya çıkarıcı kimyasal maddeler ve dövme silme kremi, dövme sildirme makinesi bilinen ve en yaygın kullanıma sahip dövme silme yöntemleridir. Dövme silme fiyatları da dövmenin genişliği ve yapılış yöntemine göre değişmekle birlikte 500 tl ile 2000 tl arasında değişen bir fiyat aralığına sahiptir.

Dövme Sildirme Operasyonu

Dövmeler farklı boya maddelerin deri içine uygulanması ile elde edilen figürlerdir. Aynı şekilde kalıcı makyaj uygulamaları da yapılmaktadır ve bunlar bir süre sonra çıkartılmak istenebilmektedir. Dövme ve kalıcı makyaj silme işlemi için Q anahtarlı lazerler kullanılıyor. Bu lazerler 1064 nm dalga boyu ve KTP kristali kullanıldığında 532 nm dalga boyu ile farklı renk pigmentleri parçalama özelliğindedir. Kişinin açık tenli olması, dövmenin çok eski olmaması, sarı-turuncu renk haricindeki renkler(mavi, siyeh, yeşil, kırmızı) kullanılması dövme silme açısından olumlu özellikler olup seansların azalmasını sağlamaktadır.

Etki mekanizması
Deri içindeki boyar maddeler tarafından tutulanr laser dalga boyu milyarda 4-6 saniye ( nanosaniye) gibi çok kısa bir sürede dövme üzerine verilir. Derideki büyük parçacıklı boyar maddeler laser ışığının etkisi ile küçük parçacıklara ayrıştırılır . Bu sayede büyük moleküllü boyar maddeleri yok edemeyen deri bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılan pigmenti kademeli olarak yok eder.

Q-anahtarlı laserler ile uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Bu nedenle uygulama öncesi anestetik bir krem sürmek gerekebilir. İşlem sonrası dövme alanında bir kabuklanma, nadiren noktasal kanamalar oluşmaktadır.

Bu deri değişimleri 3-7 günde düzelmektedir. Yine dövme rengine bağlı uygulanan dalga boyuna göre pigmentlerde başlangıçta bir koyulaşma görülebilir veya işlem anında birden yok olan renk ertesi gün geri dönebilir. Dövmedeki değişiklikler 3-4 hafta içinde oluşacaktır. Dövme tedavisi bir seansta olmamaktadır. Amatör dövmelerde ortalama 4 seans, profesyonel dövmelerde 6-20 seans tedavi gerekebilmektedir. Tedavi seans aralıkları 2 aydır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver