Dövme Nedir Hakkında Bilgi

Dövme Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Dövme Nedir, Dövme Ne Anlama Gelir, Dövme Ne Demektir, Dövme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dövme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dövme Anlamı

Derinin çeşitli aletlerle çizilip içine boyar maddeler konulmasıyla gerçekleştirilen, kalıcı ya da geçici olabilen yazı ya da resim. En yaygın kalıcı dövme yöntemi, deriye iğneyle delikler açıp içine boyar madde konulmasıdır. Üst deri içinde bu madde saydam olarak görünür. Kullanılan en eski boyar maddeler, mavi renk veren is ve çivitle kırmızı renk veren zencefredir. Bunların yerini sonradan sulandırılmış çini mürekkebi ve çeşitli renklerdeki madensel boyalar almıştır.

Çok eski bir uygulama olan dövme (Keltler, Eski Çağ Mısırlıları, Araplar, Trakyalılar, İbranîler…), günümüzde de Afrika, Okyanusya ve Avustralya’da yaşayan çoğu yerli kabileler; Avrupa’da denizciler ve mahkûmlar; son yıllarda da bir moda olarak gençler arasında yaygınlaşmıştır. Anestezi dövme işlemini daha az acı verici kılmış, bu da yaygınlaşmasına yol açmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Dövme Nedir Dövme ödev ara Dövme kelime anlamı Dövme sözlükte ara Dövme ansiklopedi bilgi bankası ara Dövme ne demek Dövme neye denir

Dövme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver