Doping Nedir Hakkında Bilgi

Doping Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Doping Nedir, Doping Ne Anlama Gelir, Doping Ne Demektir, Doping Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Doping ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Doping Anlamı

Vücuda üstün hareket ve enerji sağlamak için kullanılan uyarıcı ilâç. Spor karşılaşmalarından hemen önce sporculara uygulanır. Doping tehlikeli olup, bu gibi ilâçların kullanılması bütün spor dünyasında olduğu gibi Türk sporunda da yasaktır.

Sporcular dopingi, kendilerine karşılaşmalarda olağanüstü bir güç verdiği için gizli olarak kullanırlar. Bir sporcunun doping yapıp yapmadığı, karşılaşmanın hemen sonrasında yapılan idrar ve tükürük tahliliyle anlaşılır. İlâç kullandığı anlaşılan sporcu cezalandırılır.

Dopinge özellikle bisiklet yarışçıları, atletler ve futbolcular tarafından başvurulduğu görülür. Doping, öldürücü etkisinin yanı sıra fizyolojik yıpranmaya da yol açar. Yarış atlarına yapılan dopingler, bugüne kadar birçok atın ölümüne neden olmuştur. At yarışları kurallarına göre doping yasaklanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Doping Nedir Doping ödev ara Doping kelime anlamı Doping sözlükte ara Doping ansiklopedi bilgi bankası ara Doping ne demek Doping neye denir

Doping ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver