Donma Noktası Nedir Hakkında Bilgi

Donma Noktası Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Donma Noktası Nedir, Donma Noktası Ne Anlama Gelir, Donma Noktası Ne Demektir, Donma Noktası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Donma Noktası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Donma Noktası Anlamı

Belli bir basınçta (genellikle 1 atmosfer) bir maddenin sıvı ve katı evrelerinin bir arada dengede bulunabildikleri sıcaklık derecesi. Tanım gereği, donma noktası, aynı zamanda ergime noktasıdır. Bu noktada sıvı katıya, katı da sıvıya dönüşürken ergime ısısı denen ısı alışverişi gerçekleşir. Suyun donma noktası 0°C olarak kabul edildiğinde helyumunki -272,06°C, tungsteninki 3410°C olarak bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Donma Noktası Nedir Donma Noktası ödev ara Donma Noktası kelime anlamı Donma Noktası sözlükte ara Donma Noktası ansiklopedi bilgi bankası ara Donma Noktası ne demek Donma Noktası neye denir

Donma Noktası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver