Dondurma İle Kilo Almak, Dondurma İle Zayıflama, Dondurma Kilo Yapar Mı

dondurma kiloyu etkiler mi, dondurma şişmanlatır mı, dondurma ve kilo,

Dondurma kilo aldırır mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalemizde sizlere dondurmanın kilo ile olan ilişkisinden bahsedecek, dondurma kilo yapar mı sorunuzun cevabını almanıza muavenet edeceğiz. Yaz aylarının küçükten büyüğe herkes tarafından sevilen bir tatlısı olan dondurmanın kiloyu etkileyip etkilemediği konusunda bilgilenmek için doğru adrestesiniz.

Dondurmanın tek başına tüketimi kilo yapmaz. Bu sebeple diyet programları arasında ara öğünlerde tatlı olarak dondurmaya sıkça yer verilir. Dondurmayı bilinçli ve az porsiyonlarda tüketmek kilo yapmaz, ancak aşırı tüketimi hem sağlığa zararlıdır hem de kiloya sebep olur. Sağlıklı ve dengeli beslenmek için haftada 3-4 porsiyon dondurma yemeniz yeterlidir.

Kalsiyum, fosfor ve proteini bolca bünyesinden barındıran dondurma vücuda enerji katar. Aynı zamanda üzerine konulan fıstık, çikolata ve karamel de aynı dondurma kadar enerji vermektedir. Ancak uzmanlar diyet yapanların dikkatli tüketmesini önermekteler.

Un ve şekerle yapılan tatlılara nazaran az kaloriye sahip olan dondurma tatlı ihtiyacını karşılamak için güvenle tüketilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver