Don Nedir Hakkında Bilgi

Don Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Don Nedir, Don Ne Anlama Gelir, Don Ne Demektir, Don Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Don ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Don Anlamı

Yer ve yere yakın tabakalardaki hava sıcaklığının donma düzeyinin altında olduğu durumlarda, havadaki su buharının yoğunlaşması sonucu yerde oluşan buz tabakası ya da kristalleri. Don oluşumunun esen rüzgârla doğrudan ilişkisi vardır. Don, hafif, orta, şiddetli ve çok şiddetli olmak üzere dört sınıfta değerlendirilir. Hafif donda bitkilerde zarar gözlenmezken artan şiddetle birlikte lokal ve genele doğru büyük zararlar gözlenir. Hava sıcaklığının donma düzeyinin üstünde ama yer ve yerdeki nesnelerin sıcaklığının donma düzeyinin altında olması durumunda gerçekleşen dona beyaz don, hem yerle yerdeki nesnelerin hem de onları saran havanın sıcaklığının donma düzeyinin altında olması durumunda gerçekleşen dona da siyah don denir. Siyah donun olduğunun kanıtı, yerde oluşan beyaz buzlar değil, siyah renge bürünerek ölen bitkilerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Don Nedir Don ödev ara Don kelime anlamı Don sözlükte ara Don ansiklopedi bilgi bankası ara Don ne demek Don neye denir

Don ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver