Domuz Tenyası Nedir Hakkında Bilgi

Domuz Tenyası Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Domuz Tenyası Nedir, Domuz Tenyası Ne Anlama Gelir, Domuz Tenyası Ne Demektir, Domuz Tenyası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Domuz Tenyası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Domuz Tenyası Anlamı

Taenia solium. Yavruları domuzlarda, erginleri insanın ince bağırsağında yaşayan bir tür parazit. İnsanda hastalığa neden olurlar. Çiğ domuz eti yenen hemen her yerde bulunur. Bu türün gövde bölümündeki her bölüt, döllenmenin ardından ayrı birer kapsülle sarılmış 40 000 kadar embriyon içerebilir. Konağın dışkısıyla atılan embriyonlar köpek, deve, maymun ya da insan gibi bir memeli tarafından yutulduğunda sindirim kanalında lârvaya dönüşür. Bu lârvalar bağırsak duvarını oyarak kan damarlarına geçer ve kas dokusuna taşınarak koruyucu bir kapsül oluştururlar. Keseli kurtlar adıyla tanınan bu lârvalar bulundukları etlerin çiğ olarak yenmesiyle konağın sindirim kanalına girerek bağırsağına tutunur ve başkalaşmaya uğramadan gelişerek erişkin biçimlerini alırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Domuz Tenyası Nedir Domuz Tenyası ödev ara Domuz Tenyası kelime anlamı Domuz Tenyası sözlükte ara Domuz Tenyası ansiklopedi bilgi bankası ara Domuz Tenyası ne demek Domuz Tenyası neye denir

Domuz Tenyası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver